Tütüncü, “Ramazan paylaşınca güzel “

10 Mayıs 2019, Cuma - 17:35
Tütüncü, “Ramazan paylaşınca güzel “
Kepez Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ramazan sofralarının ikincisi Düdenbaşı Mahallesi’nde kuruldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, paylaşım ayın olan ramazanın sofraları da paylaşınca güzel olduğunu söyledi.

Kepez Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te ilçedeki 68 mahalle sakinini gönül sofralarında buluşturmaya devam ediyor. Geleneksel olarak düzenlediği ramazan sofralarının ikincisini Düdenbaşı Mahallesi’nde kuran Kepez Belediyesi, binlerce Kepezliyi iftar sofralarında buluşturdu. Düdenbaşı, Teomanpaşa,Mehmet Akif ve Güneş Mahalle sakinlerini bir araya getiren iftar yermeğine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncü ve meclis üyeleri ile beraber katıldı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif’in de okunduğu Ramazan sofralarında eller dualar için açıldı. 

Sofraları paylaşıyoruz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Hemşehrilerimiz ile bu güzel sofraları paylaşmak, bu güzel iftarlarda buluşmak mutlulukların en büyüğü” dedi. On bir yıldır hemşehrileri ile gönül sofralarında bir araya geldiklerini dile getiren Başkan Tütüncü, “Her gün büyüyen bir sevgiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. Aradan geçen zaman dostluğumuzu kardeşliğimizi büyütüyor. Hemşehrilik hukukumuzu daha da güçlü hale getiriyor.  On bir yıldan bu yana her gün mahalle iftarlarımızla sofralarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Paylaşımın, rahmet ve merhametin, muhabbetin ayı olan ramazan da önemli olan bir olmak ve birlik olmaktır. Kepez’in bütün mahallelerinde bunu paylaşıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. “ dedi.

Ramazan kardeşliktir

Hemşehrilerine de iftar yemeğine katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Tütüncü, “Allah hepinizden razı olsun. Buraya geldiniz, bu güzel sofrayı bizlerle paylaştınız. Muhabbetimizi bambaşka bir biçimde derinleştirdiniz. Hepinize gönül dolusu teşekkürler. Bu ramazan gününde birbirimizin gönlünü almaya bakalım. Birbirimizin kapısını çalalım. Gönül sofralarına  konuk olalım. Birlikte ve beraber olalım. Ramazan paylaşınca güzel. Ramazan kardeş olunca güzel. Ramazan dostluğumuzu büyütünce güzel. Ramazan birlikte bu sofraları paylaşınca güzel” diye konuştu.
Tütüncü, “Ramazan paylaşınca güzel “
Tütüncü, “Ramazan paylaşınca güzel “
Tütüncü, “Ramazan paylaşınca güzel “
Tütüncü, “Ramazan paylaşınca güzel “

Benzer Haberler