Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Kepez’in Mobil Bilim Tırı okullarda
6 Haziran 2023, Salı - 11:50Antalya Bilim Merkezi bünyesindeki Bilim ve Teknoloji Tırı, okul okul gezerek çocuklara bilimin ışıklarını saçıyor.
Kepez Belediyesi Antalya Bilim Merkezi bünyesindeki Bilim ve Teknoloji Tırı, okullara giderek öğrencilerin bilime merak duymalarını teşvik ediyor. Dokuma Park içindeki merkezin atölyelerine gelen çocuklara robotik kodlama, steam, astronomi, biyoloji, fen bilimleri, matematik, ahşap tasarım dallarında eğitim veren atölye liderleri, dönüşümlü olarak tırda görev alarak sunum yapıyor, soruları yanıtlıyor.
BİLİM ADINA IŞIK YAKTIK
İlk olarak Vali Hüsnü Tuğlu İlk ve Orta Okulu’na giden tır, bu hafta sırasıyla Başöğretmen Atatürk Ortaokulu, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu ile Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu’na gidecek. Antalyalı çocukları bilimle buluşturmak istediklerini belirten Antalya Bilim Merkezi Müdürü Selim Tıraş, “Mikro düzeyde bilimi çocukların ayağına getirdik. Bilim adına bir ışık yaktık. Bütün okulları ziyaret edeceğiz. Yazın ilçeler de dahil kent meydanlarında, kalabalık alanlarda bulunacağız. Eğitim sezonu başlayınca yine okullardayız. Bizden talepte bulunan okullara öncelik vereceğiz.” diye konuştu.