Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
PEHLİVANLARDAN TÜTÜNCÜYE MADALYA. 22.05.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 18:22Kepez Belediyesinin pehlivanları Emrah Anaç ve İsmail Varol, Bursada düzenlenen 5. Yalıntaş Yağlı Güreşlerinde kazandıkları madalyaları, Başkan Hakan Tütüncüye hediye etti.
37si başpehlivan, 700e yakın pehlivanın katıldığı, 20 bine yakın kişinin izlediği İlkbahar Yağlı Pehlivan Güreşlerini düzenleyen Kepez Belediyesi, pehlivan da yetiştirmeye başladı.
Kepez Belediyesinin pehlivanları, Bursada gerçekleştirilen 5. Yalıntaş Yağlı Güreşlerinde Antalyayı başarıyla temsil etti. Emrah Anaç, küçük orta boyda 3., İsmail Varol da büyük orta boyda 1. oldu.
Başarılı iki pehlivan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü makamında ziyaret etti. Tütüncü de, pehlivanlar diyarı Antalyayı başarıyla temsil ettikleri için iki pehlivanı kutladı. Kepez Belediyesinin, ata sporu yağlı güreşlerinin yaşatılmasına, gelecek nesle aktarılmasına büyük önem verdiğine işaret eden Başkan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Türkiyenin tanınmış başpehlivanlarının katıldığı, 20 bine yakın güreş severin izlediği Kırkpınar heyecanında İlkbahar Yağlı Pehlivan Güreşlerini düzenliyoruz. Bu etkinlikle hem ata sporumuza sahip çıkıyoruz hem de Kepezi bir spor, festivaller şehri haline getiriyoruz. Ata sporumuz güreşe büyük önem veren Kepez Belediyesinin iki pehlivanın aldığı madalyalar da bizleri gururlandırdı. İnşallah, bu sporcularımız Sarayiçinde de başpehlivan olarak güreşirler
Ziyarette Emrah Anaç ve İsmail Varol, Bursada düzenlenen 5. Yalıntaş Yağlı Güreşlerinde kazandıkları madalyaları, Başkan Hakan Tütüncüye sundu.
5. Yalıntaş Yağlı Güreşlerinde 13 kategoride 278 pehlivan kıspet giyerek er meydanına çıktı.