Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
KEPEZDE 19 MAYIS COŞKUSU. 19.05.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 18:16Mustafa Kemal Atatürk ün, Milli Mücadele yi başlatmak üzere Samsun a çıkışının 90ıncı yıldönümü Kepezde, törenlerle ve gösterilerle coşkulu bir şekilde kutlandı.
Kepezde, 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Beşir Acar, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve siyasi partilerin ilçe teşkilatları, sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulmasından ardından İstiklal Marşının okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.
Kurtuluş Savaşının başlangıcı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürkün doğum günü olan 19 Mayıs coşkusu, Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadındaki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle devam etti.
Törende Kepezli izciler, Kaymakam Mehmet Ali Özyiğite, Türk bayrağı takdim etti. Özyiğit de bayrağı, Kepez Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Beşir Acara hediye etti.
Kaymakam Özyiğit, Garnizon Komutanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tören alanını gezerek, gençlerin ve ilçe halkının 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutladı.
Tören geçişiyle, öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirler okumasıyla devam eden kutlamalarda, öğrencilerin folklor gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.
Kız öğrencilerin, Hadisenin Düm Tek Tek şarkısı eşliğinde yaptığı gösteri de beğenildi. Öğrencilerin spor gösterisi ve oluşturdukları kulede Türk bayrağını açmaları ile 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlama töreni sona erdi.
İlçe halkı da Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadında törene büyük ilgi gösterdi.
Törenin ardından öğrencilerle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte var olabileceğini belirterek, Onun için bütün çabamız, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkân sağlamaktır. dedi.