Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Kepez, Atatürkün Antalyaya gelişini kutladı.
6 Mart 2010, Cumartesi - 21:39Yeni Mahalle Semt evindeki tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürkün, hayatındaki bütün mücadelelerin, düşman çizmesi altında ezilen mazlum milletlere örnek olduğunu söyledi.
Bu törenle Atatürkü, biraz daha yakından tanıma, onun dünyasını anlama, neler yapmak istediğini, bu ülke için neler hedeflediğini daha yakından görme imkânı sahip bulduklarını kaydeden Tütüncü, şöyle devam etti: Kan ve barut kokularının ortasında, bozkırın ortasında bir milletin istiklal mücadelesini yönetebilmek ve onun ardından küllerinden yeni bir devlet kurabilmek ve o devlete vizyon çizebilmek, o çizilen vizon istikametinde hedeflere doğru beraber yürüdüğü yol arkadaşlarını motive edebilmek her önderin yapabileceği bir iş değildir. Ancak Atatürk gibi vizyon sahibi, davasına inanmış büyük insanların yapabileceği işlerdir.
Başkan Hakan Tütüncü, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün ve silah arkadaşlarının, Türk milletinin bağımsızlığını kazanması, Türk milletinin büyük bir devlet olarak yeryüzünde var olması noktasında çok büyük bir adım attığının altını çizerek konuşmasını şöyle tamamladı: Büyük Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyete de hedefler koymuştur. Tam bağımsız, özgür, demokratik, insan hak ve hürriyetlerinin sınırlanmadığı, hukukun her zaman üstün olduğu bir Türkiye ideali, devletler dengesinde bakıldığı zamanda da söz sahibi, itibar sahibi her yönüyle sözüne kulak verilir, her yönüyle fikri alınır, dinlenir bir devlet olmak. Ekonomik hedefleri de çok önemliydi. En büyük hedefim dediği Cumhuriyetin 100. yıl hedeflerini, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hep birlikte gerçekleştirmek durumundayız.
Konuşmasının ardından Başkan Tütüncü, Kepez İlçe Garnizon Komutanı Beşir Açar, Kepez İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Papak, Atatürkün Antalya gelişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Atatürkün Antalya gelişiyle ilgili belgeselin gösteriminin ardından Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, Atatürk Anadoluda adlı gösteriyi sundu.
Törene, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci, MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.