Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Varsak Işıklar gibi olacak
1 Mart 2010, Pazartesi - 23:03Başkan Hakan Tütüncü, Varsak Karşıyaka Mahallesinde Gümüşseli Sitesinde vatandaşlarla, sohbet toplantısında bir araya geldi. Tütüncü, 11 ayda yaptığı hizmetleri anlattı, Varsakta yapılan belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Varsak sakinleri de yaşadıkları bölgelerdeki alt yapı sıkıntılarını dile getirdi. Tütüncü de dile getirilen sıkıntıların çözümüyle ilgili gerekeni yapacakları ifade etti.
11 ayda yaptıklarını anlattı
Halkın içerisinde olan, sorunları yerinde gören ve çözüm üreten bir anlayışla Kepezlilere hizmet ettiklerini belirten Tütüncü, 11 ayda yaptı gerçekleştirdikleri belediye hizmetleriyle ilgili şu bilgiyi verdi: 3 binden fazla vatandaşımızın tapu çözümünü gerçekleştirdik. Prestij projelerinin hazırlık aşamalarını tamamladık. Önümüzdeki günlerde bu projeleri ilçeye kazandırmaya başlayacağız. 84 kilometresi sıcak asfalt, 52 kilometresi sathi kaplama olmak üzere 136 km asfalt çalışması yaptık. 9 ayda yaptığımız 84 kilometre sıcak asfalt, 13 yıllık asfalt çalışmasına eş değerdedir. 40 bin metrekare parke kaldırım, 122 bin metrekare yeşil alanı ilçeye kazandırdık. 60 okulun, 65 caminin çevre düzenlemesini yaptık. 15 yılda yapılan kültürel ve sanatsal faaliyeti 11 ayda gerçekleştirdik. 5 ayrı noktada açtığımız AKMEK ile 2 binden fazla kişiye, ücretsiz meslek ve sanat eğitimi veriyoruz. 7 ayrı noktada açtığımız Seviye Belirleme Sınavı (SBS) kursu ile okullarında başarılı 3 bin öğrencimize ücretsiz dershane hizmeti veriyoruz.
Varsak Antalyanın banliyösü olacak
Sorunların çözümü için gece-gündüz çalışan, samimiyetle hizmet üretmeye çalışan bir belediye anlayışları olduğunu kaydeden Başkan Tütüncü, prestijli şehirlerin dışında sessiz, sakın, şehir hayatından uzan banliyölerin bulunduğuna işaret ederek, Varsakı da Antalyanın banliyösü yapmak istediklerini dile getirdi. Başkan Hakan Tütüncü, şu ana kadar 70 kilometre asfalt, 6 park çalışması yaptıkları Varsakı, parklarıyla, yollarıyla, meydanlarıyla, imar sorunun çözümüyle Antalyanın güzel bir semti haline getirmeyi amaçladıklarını bildirdi.
2011in sonunda Varsakta asfaltsız yol kalmayacak
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Aralık 2011de Varsakta asfaltsız 1 metrekare yol kalmayacağının altını çizerek, şunları söyledi: Alt yapısı tamamlanan, evsel bağlantıları gerçekleşen caddelerde ve sokaklarda da asfalt çalışmamız devam ediyor. Kanalizasyon çalışması yapılan yerlerde yağmur yağdığı zaman yolda çökmeler oluyor. Bu nedenle yolun oturması için bazı yerlerde sathi kaplama asfalt çalışması yaptık. Vatandaşımızı, tozdan ve çamurdan kurtaralım, dedik. Sathi kaplama yaptığımız yolların daha sonra sıcak asfalt kaplamasını gerçekleştireceğiz. Açılmayan yolların açılmasıyla ilgili planlama çalışmasını yaptık. Açılacak yolların asfaltlanmasını yaptıktan sonra Varsakın çehresi değişecek. Asfalttan sonra refüj ve peyzaj çalışmalarına başlayacağız. Böylece Varsak, Işıklar Caddesi gibi güzel bir yerleşim yeri haline gelecek.
Tütüncü, ilçe halkının çok daha güzel ortamlarda yaşayabilmesini, çamursuz yollarda yürüyebilmesi, evlerinde rahat ve huzur içerisinde oturmaları için her türlü çalışmayı yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini sözlerine ekledi. Gümüşseli Sitesinin yanındaki parkı inceleyen Tütüncü, parkın fitness aletlerini yenileyeceklerinin sözünü mahalle sakinlerine verdi.
Bu arada Başkan Tütüncü, Gümüşseli Sitesine gelişi sırasında sohbet ettiği öğrencilere, boyama kitabı hediye etti.