Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tütüncü Kınalı Kuzuları uğurladı
24 Şubat 2010, Çarşamba - 21:32Başkan Tütüncü, vatani görevlerini yapmak üzere askere giden gençleri, en mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Hafta sonu düzenlenen asker mevlitlerine katılan Tütüncü, uğurlama sırasında da kınalı kuzuların yanında oldu. Başkan Hakan Tütüncü, bu yıl 1990/1 tertip olarak vatani görevlerini yapacak olan asker adaylarının Antalya Otogarındaki uğurlama törenine katıldı.
Coşku ve hüzne sahne olan törende Tütüncü, ellerine kına yakılan, üzerlerinde Türk bayrağı bulunan asker adaylarını, vatani görevlerini yapacakları yerlere uğurladı. Tütüncü, yakınlarının Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Sloganlarıyla moral verdiği Mehmetçiklere, hayırlı tezkereler, dileğinde bulundu.
Başkan Tütüncü, vatanına kurban olsun, diye evlatlarının ellerine kına yakan ve kınalı kuzusuna sarılarak ağlayan anaları da teselli eti. Mehmetçiklerin anne ve babaları da, çocuklarının asker olmasının gururunu yaşadıklarını ifade ettiler.
Bizim anlayışımızda, vatanına kurban olsun, diye askere giden her yavrumuzun eline kına yakılır, diyen Tütüncü de, en mutlu günlerinde asker adaylarının yanında olmak istediklerini belirterek, şunları söyledi: Bir erkek için en büyük mutluluktur, vatani görevini yapmak. Bu mutlu günlerinde yanlarında olmak istedik. Asker adaylarımızın, sağlıcakla, afiyetle askerlik vazifelerini yapıp tekrar sevdiklerinin yanına, memleketlerine dönmelerini diliyorum. Farklı bir ortamda asker adaylarımızın coşkularını, sevinçlerini paylaştık. İnşallah kınalı kuzularımızda en kısa zamanda sağlıkla, afiyetle vatani hizmetlerini tamamlayarak,vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olarak memleketlerine geri dönerler.