Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Hem nasihat etti hem de kitap hediye etti
24 Şubat 2010, Çarşamba - 21:15Öğrencilerin isteklerini dinlemek, sıkıntıları yerinde görmek amacıyla ilçedeki okulları gezen Başkan Tütüncü, Şahinlerevler İlköğretim Okulunu ve Demirgül İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Şahinevler İlköğretim Okulunu ziyaretinde Tütüncüye, öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Okul Müdürü Mehmet Ali Çakırdan, okulun sıkıntılarını dinleyen Tütüncü, problemlerin çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, daha önce yunus gösterisine götürdüğü okulun özel sınıfında eğitim gören zihinsel özürlü öğrencilerle de bir araya geldi. Bir sınıfı da ziyaret eden Tütüncü, derslerine çok iyi çalışmalarını istediği öğrencilere, Gelecekte saygın kişiler arasında olabilmeniz için bugünlerde derslerinize çok iyi çalışmanız lazım. Sizlerin çok daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için öğretmenleriniz, idarecileriniz her türlü gayreti gösteriyorlar. Size düşen tek görev çalışmaktır. Çalışırsanız başarı sizinle olur. nasihatinde bulundu.
Okulun bahçesinde toplanan öğrencilere de bir konuşma yapan Tütüncü, şunları söyledi: Eğitim-öğretim ortamlarını daha iyi hale getirebilmek için çalışıyoruz. Sizlerden isteğimiz derslerinize çok çalışmanız ve çok başarılı olmanızdır. Derslerinize iyi çalışırsanız gelecekte güzel bir hayata sahip olursunuz. Bizler zaman zaman sizlerin yanına gelmeye devam edeceğiz. Okullarımızın sorunlarını giderme konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz.Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, önümüzde günlerde eğitime açılacak olan Şahinevler İlköğretim Okulunun anaokulu binasının çevre düzenlemesini de yapacaklarını ifade etti.
Tütüncü, aynı günde ikinci okul ziyaretini Demirgül İlköğretim Okuluna yaptı. Okul Müdürü Hatem Ceylan, 2 bin öğrencilerinin bulunduğunu belirterek, Başkan Tütüncüye, ziyaretinde, okulların sıkıntılarının çözümüne verdiği destekten dolayı da teşekkür etti.
Tütüncü, okulu ziyaretinde 3-C sınıfı öğrencilerine kitap hediye ederek, En iyi dost kitaptır. Sizlerden çok kitap okumanızı istiyorum.diye konuştu.