Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tapu çözümünde desteğe hazırız
15 Ocak 2010, Cuma - 17:30Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Mahalle Muhtarlığının düzenlediği 1. Aşure Günü etkinliğine katıldı. Semt Pazarı yanında düzenlenen etkinlikte Başkan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve Mahalle Muhtarı Yusuf Küçükkaya ile birlikte mahalle sakinlerine aşure dağıttı. Aşure dağıtımında mahalle sakinleri Tütüncüye, 226 parselle ilgili tapu sorununun ne zaman çözüleceğini sordu.
"Tapu sorununu çözme niyetine destek veririz"
Kepez ve Santral Mahallelerindeki tapu sorununu çözme yetkisinin Antalya Büyükşehir Belediyesinde olduğunu hatırlatan Başkan Hakan Tütüncü, Tapu sorununun çözümüyle ilgili birçok kez Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Akaydın ile görüştüm. Büyükşehirin, tapu sorununu çözme niyetinde olduğunu görüyorum. Kepez Belediye Başkanı olarak, Büyükşehirin tapu sorununu çözme niyetine destek vermeye hazırız. Kepez ve Santral Mahallesindeki vatandaşlarımıza da müstakil tapu verilmesinden yanayız. Çünkü vatandaşlarımız kentsel dönüşüm istememekte, müstakil tapu istemektedirler İfadesini kullandı.
"Sorunun çözümü için işbirliğine hazırız"
Büyükşehir eski Başkanı Menderes Türel döneminde Kepez ve Santral Mahallelerinin 25 bin ölçekli nazım imar planının yapıldığını hatırlatan Tütüncü, Akaydın dönemindeki Büyükşehir Belediyesinin 5 binlik ölçekli nazım imar planını yapması durumunda, bin ölçekli uygulama planını yapmaya hazır olduklarını da belirtti.
Tütüncü, tapu sorununun çözümü için her türlü gayreti gösterdiğinin altını çizerek, Biz tapu sorununun çözümünden yanayız. Vatandaşlarımızın tapularını almaları için büyük gayret gösteriyoruz. Sorunun çözümü için de işbirliğine hazırız. İnşallah Sayın Akaydın da aynı gayreti gösterir ve bu sorununu çözeriz. dedi.
Dertleri, talepleri dinledi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir evde bir araya geldiği bayanlarla da sohbet ederek, dertleri, talepleri dinledi. Mahalle sakinleri, daha önceki dönemde semt pazarında yaşadıkları çöp sorununu çözdüğü için, kendilerini bir çok kez ziyaret ederek, dertlerini dinlediği için Tütüncüye teşekkür ettiler. Başkan Tütüncü, mahalle ziyaretinde kendisini ilgiyle karşılayan çocuklara boyama kitabı hediye etti.