Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tütüncüden kömür açıklaması
9 Ocak 2010, Cumartesi - 22:55Sivil Toplum Kuruluşları Güç Birliği Platformunun toplantısına katılan Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir soru üzerine hava kirliliği tartışmaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, kentteki hava kirliliğinde tek suçlu olarak dağıtılan kömürlerin gösterildiğini anımsatarak, Şu ana kadar Kepezde hiç kömür dağıtmadık. O zaman dağıtılan kömürler nasıl hava kirliliğine neden oluyor diye sordu.
Özyiğit, 5 bin aileye 2 bin 500 ton kömür yardımını önümüzdeki günlerde yapacaklarını söyledi.
Ticari amaçlı gelen kömürlerle ilgili bir denetim yapılıyormu ?
Başkan Tütüncü, Antalyaya ticari amaçlı getirilen kömürlerin, ilgili ve yetkili kurumlar tarafından denetimi yapılıyor mu, sorusunun altını çizerek, şöyle devam etti:
İlçe belediye başkanı olarak şehre gelen kömürlerin denetiminde ne yetkiliyim ne de görevliyim. Devletin dağıttığı kömürlerin nereden ve hangi ocaktan geldiği ile alakalı bilgi ve belgeler var. Buna karşın Antalyaya ticari amaçlı gelen kömürlerle ilgili bir denetim yapılıyormu ? Acaba ticari amaçlı kömür girişinde kontrolü bu kurumlar sağlanabiliyor mu ?
Açık ve ne net söylüyorum: Devletin sosyal yardım olarak dağıttığı kömürle alakalı bir problemden kaynaklanan hava kirliliğinin Antalyada olmadığına kaniyim. Devletin verileri bunu gösteriyor
Dağıtılmayan kömür nasıl kirlilik yapıyor
Başkan Hakan Tütüncü de, devletin sosyal yardım amaçlı dağıttığı kömürlerin hava kirliliğine neden olduğu konusunda ciddi spekülasyonlar yapıldığına işaret ederek, Valiliğin resmi rakamlarına göre geçtiğimiz yıl Antalyada 130 bin aileye kömür yardımı yapılmış ? Valilik verilerine göre ise Antalyada dağıtılan kömürlerin TSE standartlarına göre hava kirliliği oluşturmadığı ortadadır. Yani devletin dağıttığı kömürler TSE ce hava kirliliği oluşturmuyor ifadesini kullandı.
Dokumanın tamamı yeşil alan olacak
Bir soru üzerine Başkan Hakan Tütüncü, Dokuma Fabrikası alanıyla ilgili de şu açıklamayı yaptı: Yargı süreci devam ediyor. Mahkeme sözleşmenin iptali yönünde bir karar verirse meseleyi tekrar değerlendireceğiz. Yargı yapılan işlemi sakat bulmazsa, devam derse, devamı yönünde üst kullanım hakkı sözleşmesi devam edecek. Yüzde 50si alışveriş merkezi, yüzde 50si de kent parkı olacak. Dokuma tahsisi, yargı kararı ile iptal edilirse, üst kullanım hakkı sözleşmesi de hukuki geçerliliğini kaybetmiş olacak. Böylece Dokumayı yeniden değerlendirme imkânı doğacak. Benim gönlümden 488 dönümlük bu alanın tamamen bir park olarak Antalyalıların hizmetine sunulması geçiyor