Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
100. Yıl Tesisleri Kepeze Yapılsın
8 Ocak 2010, Cuma - 21:09Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü makamında ziyaret ederek, Kepez Belediyesinin yapacağı projelere destek sözü verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tütüncü de, Kepez Belediyespor Kulübünün branşları, spor alanında yaptıkları çalışmalar ile ilçenin ve Antalyanın sorunları hakkında Bakan Özaka bilgi verdi.
"100. Yıl Projesi Kepez e yapılsın"
Başkan Tütüncü, ziyarette Özaktan, Antalya Büyükşehir Belediyesinin iptal ettiği 100.Yıl Projesinin Bakanlık tarafından Kepeze yapılmasını istedi. Antalya Büyükşehir eski Başkanı Menderes Türel döneminde hazırlanan 100. Yıl Projesi nin sözleşmesinin, bu dönemki Büyükşehir yönetimi tarafından iptal edildiğini anımsatan Tütüncü, 100. Yıl Projesi kesintiye uğradı. Projedeki spor tesisleri Kepeze kazandırmak istiyoruz. Bu konudaki düşüncelerimizi Sayın Bakanımızla paylaşmayı arzu ediyoruz. Fikirleri bize yol gösterici olacak. 100. Yıl Projesinin Kepeze yapılmasıyla ilgili desteklerini bekliyoruz. şeklinde konuştu.
Hükümetin, parti ayrımı gözetmeksizin Antalyaya maddi ve manevi büyük destek verdiğinin altını çizen Başkan Tütüncü, Antalyanın bu desteği hala almaya devam ettiğini de ifade etti.
"Projelerinin gerçekleştirilmesi için de koşturacağız"
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak da, Başkan Tütüncünün, AK Parti Genel Merkezindeki başarılı çalışmalarını, marka şehir olan Antalyanın merkez ilçesi Kepezde de devam ettireceğinin altını çizdi.
Bakan Özak şöyle devam etti: Sayın Tütüncünün AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak Ankarada yaptığı çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir. Belediye başkanlığındaki başarısını da takip ediyorum. Kendisi de genç bir belediye başkanı. Gençlerle ilgili yapacağı her türlü çalışmaya elimizden gelen katkıyı vereceğiz. Projelerinin gerçekleştirilmesi için de koşturacağız.
"Antalya ya özel bir özen gösteriyor"
Sporla ilgili büyük organizasyonların Antalyada gerçekleştirilmesi için büyük bir talebin olduğunu dile getiren Özak, FIBAnın, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası nın bir ayağının Antalyada yapılmasını çok istediğini, olmayınca da büyük üzüntü yaşadıklarını kaydetti.
Bakan Özak, AK Parti Hükümetinin yaptığı yatırımlarla 7 yılda Antalyanın çok değiştiğini ve geliştiğini bildirerek, Sayın Başbakanımız ve Hükümetimiz, Antalyaya özel bir özen gösteriyor, değer veriyor. Bir marka olan Antalyanın, daha çok hizmet alması için katkılarımız artarak devam edecek. Diye konuştu.
Bakan Özak, Kepez Belediyesinin şeref defterine de ziyaretiyle ilgili duygu ve düşüncelerini de yazdı.
Ziyaretin ardından Başkan Tütüncü, Ankaraya giden Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Özakı, Antalya Havalimanından uğurladı.