Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tütüncüden sevindiren teklif
7 Ocak 2010, Perşembe - 23:522010 yılında tatil yapmama kararı alan Kepez Belediyesi, 5 kişiden oluşan Denetim Komisyonu üyeliklerinin seçimini de yaptı.
Kepez Belediyesinin, 2010 yılının ilk meclis toplantısı 14 gündem maddesi ile gerçekleşti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında yapılan Ocak ayı olağan meclis toplantısında, Denetim Komisyonu üyeliklerinin seçimi yapıldı. AK Parti Grubunun, Denetim Komisyonu 5 kişiden oluşsun önerisi, oy birliği ile kabul edildi. Yapılan gizli oylamada en çok oy alan Mücahit Polat (AK Parti), İsmail Hayyar (AK Parti), Aydın Açan (AK Parti), Kadir Alkış (CHP) ve Yavuz Karacan (MHP) Denetim Komisyonu Üyeliklerine seçildi.
Kepeze 2010da tatil yok
Kepez Belediye Meclisinin, 2010 yılı içerisindeki bir aylık tatil süresinin belirlenmesi gündem maddesinde AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Demir, ilçe halkının hizmet beklediğini ifade ederek, bir ay tatil yapılmamasının oylanmasını teklif etti. CHPnin ret oyuna karşın, AK Parti ve MHPnin evet oylarıyla Kepez Belediyesi Meclisinin 2010 yılında bir ay tatil yapmaması oy çokluğu ile kabul edildi. Başkan Tütüncü, alınan kararı, 12 ay çalışacağız. Hayırlı olsun. Sözleriyle değerlendirdi.
En yüksek ücreti önerdi
İşçi personelinin özlük haklarının zamanından ödeyen, banka promosyonunun tamamını çalışanlarına veren Başkan Tütüncü, Ocak ayı meclis toplantısında da sözleşmeli personelini de sevindirdi. Kepez Belediyesinin 38 kadrolu sözleşmeli personeli 2010 yılı ücretleri de Ocak meclisinde tespit edildi. Başkan Hakan Tütüncü, Plan ve Bütçe Komisyonunun tespit ettiği rakamlar yerine Maliye Bakanlığının genelgesindeki en yüksek ücretten sözleşmeli personelin 2010 yılı ücretinin belirlenmesini teklif etti.
Çalışanın özlük hakları önemli
Ücret tespitiyle ilgili Tütüncü, şu görüşleri dile getirdi: Çalışanlarımız özlük hakları konusunda bizim için çok önemlidir. Özlük hakları konusunda yapabileceğimizin en iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz. Bu bakımdan Maliye Bakanlığının Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 15.07.2009 tarihli bir genelgesi var. Bu genelgede taban ve tavan olmak üzere personele ödenecek tutarların tespit edildiği bir çizelge var. Plan ve Bütçe Komisyonunun önerdiği bu raporun yerine Maliye Bakanlığının çizelgesindeki en yüksek ücretin ödenmesini öneriyorum. Başkan Tütüncünün, bu teklifi de oy birliği ile meclisten geçti.
Türkçeyi koruma tavsiyesi
Kepez Belediyesi, Türk diline sahip çıkılması amacıyla işyerlerinde ve ticarethanelerde Türkçe isim kullanılmasıyla ilgili mecliste tavsiye kararı alınmasını önerdi. Bu tavsiye kararı da oy birliği ile kabul edildi. Başkan Hakan Tütüncü de, Türkçenin korunmasına özen gösterdiklerinin altını çizerek, Bizim en önemli hassasiyetlerimizden bir tanesi de dilimize sahip çıkmak ve dilimize gereken önemi vermektir. Yasal engeller ve yaptırım noktasında zorlandığımız düzenlemeler olduğunu hepimiz tarafından biliniyor. Kepez Belediye Meclisi olarak birlikte güzel bir şey yapıyoruz. Türk diline sahip çıkma adına bir tavsiye kararının alınmasını meclisimizde müzakere ediyoruz. Bu atacağımız adımla birlikte iyi ve güzel gelişmelerin ortaya çıkacağına inanıyorum. Şeklinde konuştu.
Tütüncü, meclis toplantısı sona erdikten sonra meclis üyeleri ile makamda bir araya geldi.