Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
TEGVe tahsis müjdesi
1 Ocak 2010, Cuma - 02:35Başkan Hakan Tütüncü, Yeşilyurt Mahallesindeki TEGV Suna-İnan Kıraç Eğitim Yöneticisi Lütfiye Altınkayayı ziyaret etti. Tütüncü ziyarette, TEGVin, eğitim parkının tahsis süresinin uzatılması talebini yerine getirdiklerini söyledi.
Tütüncü, Kepez Belediye Meclisinin Aralık ayı olağan meclis toplantısında, Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkının tahsisinin 10 yıl daha uzatılması taleplerinin oy birliği ile kabul edildiğini belirterek, Her zaman ifade ediyorum. Ben de bir eğitim gönüllüsüyüm. Aldığımız bu kararla eğitime olan desteğimizi bir kez daha gösterdik. TEGVin bizden bir talebi olmuştu. Biz de üzerimize düşeni yaptık. Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkının tahsis süresini 10 yıl daha, 1999 yılındaki tahsis şartları geçerli olmak üzere, uzattık. Hayırlı olsun. Şeklinde konuştu.
TEGVin, eğitim parklarının çok önemli bir kamu faaliyeti, hizmeti yaptığının altını çizen Tütüncü, şöyle devam etti: Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı da şehrimizin en önemli sorunlarından bir tanesi olan göçle gelen ailelerin çocuklarının eğitim süreçlerinin desteklenmesine yardımcı oluyor. Eğitim gönüllüleri, maddi beklenti olmadan, manevi beklentilerle hareket ediyor ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getiriyor. Güzel hizmetler yapıyorsunuz. Desteklenmeniz gerektiğini düşünüyorum. Kepez Belediyesi olarak üzerimizi düşeni yapıyoruz, yapacağız da. Kuvvetli bir toplumu oluşturmak için gönüllülüğü artırmamız lazım. Gönüllü insanların zirvede olduğu toplumlar da daha güçlü olur. şeklinde konuştu.
TEGV Suna-İnan Kıraç Eğitim Yöneticisi Lütfiye Altınkaya da, parkın tahsis talebini en kısa zamanda sonuçlandırdığı için Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür etti. Altınkaya, Başkan Tütüncüye eğitim parkındaki sınıfları gezdirerek, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Tütüncü, sınıflarda eğitim alan gönüllülerle de sohbet etti.