Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Kepeze iki müjdeli haber
17 Aralık 2009, Perşembe - 23:34Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankarada Sağlık Bakanı ve Maliye Bakanı ile görüştü, Antalyaya sevindirici gelişmelerle döndü. Hüsnü Karakaş Mahallesindeki semt polinikliği tamamlanacak, ilçeye ihtisas hastanesi yapılacak. Tapu iptal davalarının ortadan kaldırılması ile ilgili Maliye Bakanlığında çalışma başlatılacak.
Başkan Hakan Tütüncü, rekor belediyecilik hizmetleriyle güzelleştirdiği, değerini artırdığı ilçeye, kamu yatırımlarının gelmesi için de çalışıyor. Tütüncü, 8 aylık görev süresi içerisinde ilçedeki mahalleleri gezerek, esnafla, vatandaşla görüşerek sorunları dinledi. Şimdi de vatandaşın okul, sağlık, tapu ve diğer kamu hizmetleriyle ilgili isteklerini yerine getirebilmek için Ankara ile Antalya arasında mekik dokuyor.
Başkan Tütüncü, ilçe halkından gelen talepler doğrultusunda ilçeye hastane yapılması ve tapu iptalleri dosyası ile Ankaraya gitti. Başkan Tütüncü, Hüsnü Karakaş Mahallesindeki semt polikliniğin tamamlanabilmesi ve ilçeye hastane yapılabilmesi isteği ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile tapu iptal davaları ile ilgili sorunların çözümü konusunda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştü.
Kepez Belediye Başkanı, bir araya geldiği Sağlık Bakanı Akdağdan, Hüsnü Karakaş Mahallesinde kaba inşaatı biten semt polinikliğinin tamamlanabilmesi ve orta gelir grubunun yüksek olduğu ve 420 bin nüfuslu ilçeye hastane yapılması konusunda destek istedi.
"Vatandaşlarımız müsterih olsunlar"
Akdağ da, Kepezin sağlık alanındaki problemlerinin çözümü için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirterek, İlk olarak Hüsnü Kakaraş Mahallesinde, hastane alanı olarak ayrılan 52 dönümlük alanda kaba inşaatı tamamlanan semt polinikliğini bitirerek, halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Daha sonra da ilçeye bir ihtisas hastanesi kazandırmayı planlıyoruz. Bununla ilgili çalışmalar bakanlığımızda başlatıldı. Çünkü 420 bin nüfusu olan bir ilçede, vatandaşlarımızın kentin merkezindeki hastaneye gitmesinin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Vatandaşın, yanı başındaki sağlık kuruluşuna giderek, muayene olmasını amaçlıyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, Kepez Antalyada sağlık yatırımları bakımından imrenilen bir ilçe haline gelecek. Hükümetimiz Kepezli ve Antalyalı hemşehrilerimize güzel hizmetler üretme kararlılığındadır bilgisini verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra ilçenin önemli sorunlarından olan tapu iptalleriyle ilgili Maliye Bakanı Mehmet Şimşeki makamında ziyaret etti. Tütüncü, Kepezdeki tapu sorunları ve tapu iptal davalarıyla ilgili Şimşeke bilgi verdi. Maliye Bakanı da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın, Kepezin hem 2Bden hem de Vakıflardan kaynaklanan tapu iptalleri probleminin çözümü için yakından ilgilendiğini hatırlatarak, şunları ifade etti: Hükümet olarak Kepezin tapu sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. Tapu iptalleriyle ilgili Maliye Bakanlığı Hukuk Müşavirliği geniş kapsamlı bir çalışma yapıyor. Kepez halkının en büyük sorunu olan tapu iptalleri ile ilgili güzel gelişmeler yaşanacak. Halkımızın bu önemli sorununu çok yakında çözeceğiz.
"Kepezi sorunsuz, modern bir şehir haline getireceğiz"
Ankara ziyaretini değerlendiren Başkan Tütüncü de belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçeye kamu yatırımlarının gelmesi için de çalıştıklarını da ifade ederek, vatandaşın kamu hizmeti ile ilgili taleplerini, Ankara ile görüşerek çözüme kavuşturduklarını söyledi. Kepezi sorunsuz, modern bir şehir haline getirebilmek için büyük gayret gösterdiklerini anlatan Tütüncü, Başbakan Recep Tayip Erdoğanın Antalya ve Kepeze önem verdiğinin de altını çizerek, Biz laf değil hizmet üretiyoruz. Derdimiz Kepezin sorunlarıdır 7 gün 24 saat esası ile çalışıyoruz. Hep söyledik, biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Hizmetkar olmaya, insanımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz şeklinde konuştu.