Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Kepezde lezzet yarışı
13 Aralık 2009, Pazar - 21:22Geleneksel Türk mutfağının lezzetleri, Kepezde görücüye çıktı. Kepez Belediyesi ile Chef Clup Akdeniz Turizm Aşçıları Birliğinin organize ettiği 1. Akdeniz Yemek Yarışması 200e yakın ev hanımının katılımıyla gerçekleşti. Kepez Belediyesi Spor Salonunda yapılan yarışmada, ev hanımları kendilerine özgü yemekleriyle en iyi aşçı olabilmek için yarıştı. Özdilekpark AVMnin ana sponsorluğunda 5 dalda yapılan yemek yarışmasının 1inci gününde sebze ve et yemeklerinin sunumu yapıldı. Yarışmaya katılan ev hanımları, yaptıkları yemekleri, jüriye tattırdı, yemekleri hakkında bilgi verdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü eşi Ayşe Tütüncü ile birlikte yemek yarışmasına katılarak, yarışmacılara başarılar dilediler. Tütüncü çifti, 1. Akdeniz Ev Hanımları Yemek Yarışmasında, gurmelik de yaptı. Başkan Tütüncü, yarışma da en çok sevdiği yemek olan bamyanın da tadına baktı. Chef Clup Akdeniz Turizm Aşçıları Birliği Başkanı Ali Selek de, yarışmaya katılan yemeklerle ilgili Tütüncü çiftine bilgi verdi. Başkan Tütüncü, tadına baktığı yemekleri de beğendiğini ifade etti. Başkan Hakan Tütüncü, yemek yarışması gibi etkinliklerin sosyal bir aktivite olmasının yanı sıra kültürel ve sosyal değerlerin önem verilmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, Biz de bunu yaptık. Çok önemli bir mutfak kültürümüz var. Dünyanın en iyi mutfaklarından birine sahibiz. Yemek çeşitlerimizin fazla olmasıyla övünüyoruz. Buna dikkat çekmek hem de bölgemizdeki hanımlara yönelik bir sosyal etkinlik, sosyal aktivite olması bakımından böylesi bir yarışmayı Kepezde gerçekleştirdik. şeklinde konuştu. Bu tür organizasyonları bundan sonra da gerçekleştireceklerinin altını çizen Tütüncü, şöyle devam etti: Belediyecilik hizmetlerini yetkin bir şekilde gerçekleştirirken, belediyecilik faaliyetleriyle bölgemizin kalkınmasına, gelişmesine katkı sağlarken, bu tür programlarla da toplumun kültür ve sanat ve sosyal aktivite ihtiyacını karşılıyoruz. Bu tür yarışmalara, etkinliklere bu pencereden bakıyoruz. Bundan sonraki süreçlerde buna benzer çalışmaları konunun ehli kişilerle ortaklaşa düzenlemenin gayreti içerisinde yapacağız. Böylece Kepezlilere farklı bir sosyal ortamı sunmuş olacağız. Başkan Hakan Tütüncü, yarışmadaki yemekler gayet güzel bulduğunu kaydederek, Hanımlarımızı başarılı buldum. Hanımlar kendilerini başarılı buluyorlar ki ciddi manada bir katılım gerçekleşti. Hepimizin için tatlı bir hatıra oldu. dedi. Chef Clup Akdeniz Turizm Aşçıları Birliği Başkanı Ali Selek de, yarışmaya desteğinden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür ederek, Bu yarışmada bütün bayanları şampiyon seçtik. Medeni cesaretlerinden dolayı katılımcıları teşekkür ediyorum. Güzel bir aktivite oldu. Herkes eğleniyor, keyif alıyor. Yemek kültürü bizim için çok önemli. Binlerce çeşit yemeğimiz var. Anadolunun üstü kapanmış lezzetlerini bu yarışmada gün ışığına çıkarıyoruz.ifadesini kullandı. Akdeniz Ev Hanımları Yemek Yarışmasının 2inci gününde tavuk, hamur işi ve tatlı kategorisinde yarışma yapılacak. Yarışmada dereceye gireceklere, beyaz eşya ödülü verilecek. Yarışmanın ödül töreni Pazar günü gerçekleştirilecek. Yemek yarışmasına Kepez Belediye Meclis Üyeleri, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları Gürsel Kaya ile Mustafa Sağdur da katıldı.