Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Kepezde tenise büyük ilgi
13 Aralık 2009, Pazar - 21:16Teniste Antalyanın markası olan Kepez Belediyesporun, tenis alt yapısına sporcu almak ve geleceğin tenisçilerini belirlemek amacıyla Hedef Wimbledon sloganıyla yaptığı yetenek taraması büyük ilgi gördü. Kepez Belediyespor Tesislerindeki tenis kortlarında yapılan yetenek seçimlerine, Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ilçelerinden 800e yakın çocuk katıldı. Veliler de, çocuklarının yetenek seçimini ilgiyle takip etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, yetenek seçimine gelerek, çocukların heyecanına ortak oldu. Kepezi, kültür, sanat ve spor şehri yapmak için çalışan Tütüncü, yetenek taramasına, çocukların, velilerin ilgi göstermesinden büyük bir mutluluk duydu. Kepez Belediyespor Tenis Takımı Baş Antrenörü Nurgül Köktürk de, yetenek taramasıyla ilgili Tütüncüye bilgi verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, tenis sporuna alt yapı oluşturabilmek, bu sporu hobi olarak benimseyecek çocukları tespit etmek ve onları tenis sporuna yönlendirmek amacıyla yetenek taraması yaptıklarını söyledi. Yetenek taramasıyla ilgili billboardlarda reklam çalışması yaptıklarını, merkez ilçedeki okullardaki öğrencilere 40 bin broşür dağıttıkları bilgisini veren Tütüncü, Yetenek taramasında muhteşem bir manzara var. 5, 6, 7, 8 yaşındaki çocuklarımızın tenis sporuna ilk adımı atmak için bir araya geldiğini ve yeteneklerini göstermek suretiyle en yeteneklilerinin seçileceği bir ortamı yaşıyoruz. şeklinde konuştu.
Kepezi, bir kültür, sanat ve spor şehri haline getirmenin gayreti içerisinde olduklarına işaret eden Başkan Tütüncü, şunları ifade etti: Rutin belediyecilik faaliyetlerimiz sürerken, diğer taraftan kültürle, sanatla, sporla, sosyal aktivitelerle ilçemize farklı bir şehir havası kazandırabilmenin gayreti içerisindeyiz. Bu gayretimiz, çabamız iyi neticeler verecektir, diye düşünüyorum. Bugüne kadar attığımız adımların neticelerin olumlu sonuçlandığını vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkilerle görüyoruz. Veliler de buradalar. Veliler de memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Antalyalıları, Kepezin spor yanını izlemeye davet ediyorum.
Tenis alt yapısına sporcu almak ve geleceğin tenisçilerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilecek olan yetenek seçimi, 4 ile 8 yaş arasındaki çocuklar arasından yapıldı. Kepez Belediyespor Tenis Takımı Baş Antrenörü Nurgül Köktürk ve akademisyen antrenör kadro tarafından yapılan yetenek seçiminde, katılımcılara testler uygulandı. Daha sonra 6 saatlik ücretsiz tenis eğitiminin ardından tekrar yapılacak olan testlerde, öğrencilerin gelişimleri gözlenecek ve başarılı olan öğrenciler Kepez Belediyespor Tenis Takımının alt yapısına alınacak.