Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tütüncü çocuklarla müzeyi gezdi
10 Aralık 2009, Perşembe - 22:23Kepez Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneğinin (SAYD) Antalya merkez ve ilçelerindeki okullardan 2 bin 760 öğrencinin Antalyayı ve kültürünü tanıması amacıyla başlattığı projeye destek verdi.
Cumhuriyetin 86. Yılında 86 okuldan 2670 öğrenci Antalya tarihi ile buluşuyor. organizasyonu çerçevesinde Kepezdeki okullardan 800 öğrenci, Antalya Müzesine ilk kez ziyaret etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de organizasyona destek vererek, çocuklarla birlikte müzeyi gezdi.
Başkan Tütüncü, SAYDın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yararlı ve güzel bir faaliyet gerçekleştirdiğini belirterek, Kepezdeki okullardan gelen 800 öğrenci ile birlikte müzeyi gezdik. Bu geziden büyük bir keyif aldım. dedi.
Antalyanın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıyabilme imkanına kavuşamamış öğrencilerin kentle bütünleşmesi, farklı bir ortamda güzel bir gün yaşamalarının sağlanması açısından güzel bir organizasyon gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Hakan Tütüncü, Bu proje, çocukların hem sosyalleşmesi, hem de birlik, bütünlük, beraberliğin sağlanması bakımından önemli anlamlar ifade ediyor. Bu gezide çocuklarımızın sevinçlerine ortak oldum. Sivil toplum kuruluşlarıyla önümüzdeki dönemlerde de çok daha güzel çalışmaları Antalyamız, Kepezimiz için birlikte gerçekleştireceğiz. ifadesini kullandı.
SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Recep Yavuz da, bu proje ile henüz Antalya kent merkezini, denizi, tarihi ve doğal güzelliklerini hiç görmemiş yüzlerce çocuğun gezdirileceğini belirtti.
Cumhuriyetin 86. yılında 86 okuldan 2670 öğrencinin Antalya ile buluşturulacağını dile getiren Yavuz, çocuklara öncelikle Antalya Müzesini, daha sonra Anadolunun bir özetini sunan Minicityyi ve Antalya kent merkezini tanıtacaklarını bildirdi. Recep Yavuz, Kaştan, Gündoğmuşa kadar toplam 86 okul ve 92 sınıftan, 2760 öğrenci, 184 öğretmen, 94 Profesyonel Turist Rehber ile kapsamlı bir kültür projesi gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
Organizasyon kapsamında öğrenciler, Türkiyenin en büyüğü olan Kepezüstündeki Kent Ormanı yapa şelalenin yanında bulunan Atatürk maskını da ziyaret edecekler.
Müze gezisinde Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya da hazır bulundu.