Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
TEGVe tahsis desteği
14 Kasım 2009, Cumartesi - 20:34TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin, TEGV Mütevelli Kurulu Üyesi İnan Kıraç, vakfın Antalya Şube Müdürü Lütfiye Altınkaya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tütüncü, birçok ilde eğitim parklarını gezdiği TEGVin, eğitim alanında yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını söyledi. Tütüncü, TEGVin, 81 ilde gelen insanların yaşadığı Kepezde, yaptığı, yapacağı çalışmaların büyük önem taşıdığını kaydederek, Elimden ne kadarı geliyorsa TEGVe yardımcı olacağım. Beni de bir eğitim gönüllüsü olarak kabul edebilirsiniz. dedi.
TEGV Mütevelli Kurulu Üyesi İnan Kıraç da, yeni neslin Türkiyeyi zıplatacağını vurgulayarak, Gençlerimizi iyi yetiştirmeliyiz. Türkiyeyi zıplatmak mecburiyetindeyiz. Bu amaçla çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. Ülke olarak çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Türkiye bir mozaiktir. Bu yapının içerisinde birlikte ve beraber durmak zorundayız. Başka vatan yok. görüşünü dile getirdi.
TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahinde, Kepez Belediyesinin, 1999da 10 yıllığına tahsis ettiği Yeşilyurt Mahallesindeki arazi üzerine kurdukları Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkının 26 Kasımda tahsis süresinin dolacağını anımsattı. Şahin, tahsis süresinin uzatılmasını talep ederek, şöyle devam etti: 1999da yapılan protokolde tahsis süresinin uzatılmasıyla ilgili bir şart da var. Tahsis süresini uzatmayı arzu ediyoruz. Ancak 10 yıllık sürenin Bakanlar Kurulu kararıyla uzatılması gerekiyor. Belediye, tahsis süresini 10 yıl uzatabiliyor. Bakanlar Kurulundan da tahsis süresinin uzatılmasını talep ediyoruz.
Başkan Hakan Tütüncü de, 26 Kasımda tahsis süresinin bitmesinin ardından bürokratlarıyla bir değerlendirme yaptıktan sonra konuyu, Kepez Belediye Meclisi gündemine getireceğini, Bakanlar Kurulundan da tahsis süresinin uzatılmasını talep edeceğini ifade etti.
Tütüncü, TEGVe, her türlü desteği ve katkıyı sağlamaya hazır olduklarını bildirerek, Bizler bu yapının içerisinde güzeliz. Başka gidecek yerimiz yok. Bu ülke için güzel şeyler yapmak zorundayız. Her zamanda birbirimize muhtacız, muhtaç haldeyiz. Hepimizin ortak paydası Türkiyedir. Türkiyeyi, 100 yıl hedeflerine ulaştırabilmek için coşkuyla, heyecanla çalışıyoruz. İfadesini kullandı.
TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin, TEGV Mütevelli Kurulu Üyesi İnan Kıraç, desteklerinden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür etti.
Ziyarette Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya da hazır bulundu.