Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Kepeze Pierre Loti Kahvesi
10 Kasım 2009, Salı - 21:28Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Pierre Loti Kahvesini Kepeze getiriyor.
Tütüncünün fikirleriyle hazırlanan proje çerçevesinde Kent Ormanı mesire alanı, İstanbulun tarihi mekanlarından biri olan Eyüp İlçesindeki Pierre Loti Tepesi haline geliyor. Antalya kent merkezinin, denizin ve Bey Dağlarının en güzel izlendiği mesire alanında Pierre Loti Kahvesi benzeri bir alan oluşturulacak. Mesire alanını ziyaret edenler, Antalyanın muhteşem doğal güzelliklerinin manzarasında çaylarını içecek, kahvaltısını yapacak.
Türkiyenin en büyük Atatürk maskının ve yapay şelalenin de bulunduğu mesire alanında başlatılan yenileme çalışması aralıksız sürüyor.
Başkan Tütünücünün, 24 saat 7 gün canlı bir mekan olacak, dediği mesire alanında 70 dönümlük alanda başlatılan park çalışmasının Aralık ayı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Başkan Tütüncü, Aralık ayında halkın hizmetine açmayı hedeflediği mesire alanını ziyaret ederek çalışmaları denetliyor.
Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ile birlikte 2inci defa mesire alanına gelerek, çalışmalar hakkında bürokratlarından bilgi alan Tütüncü, park çalışmasının tamamlanmasıyla Kent Ormanı mesire alanının, İstanbulun simgelerinden olan Pierre Loti tepesi gibi olacağını söyledi.
Tütüncü, mesire alanının denizin, dağların ve kent merkezinin en güzel izlendiği alanına da Pierre Loti Kahvesi benzeri bir kahve yapacaklarını ifade etti. Pierre Loti Kahvesini Kepeze taşıyacaklarını belirten Başkan Tütüncü, Kültürel ve sosyal tesisleriyle Kent Ormanını, Antalyalılar için oksijeni bol, havası temiz güzel bir yaşam alanı haline getireceğiz. Dedi.
Kent Ormanı mesire alanında köy pazarı, seyir terasları, gözlemenin yapılacağı kahvaltı mekanları, çocuk oyun parkı, spor alanı, çay bahçesi, oto park, kır düğünlerinin yapılacağı yerler olacak.