Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Kepez Belediye Başkanı Sn. Hakan Tütüncünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı:
28 Ekim 2009, Çarşamba - 19:06Cumhuriyetimizin 86. kuruluş yıldönümünü kutluyor, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz
Devraldığımız değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımakta kararlıyız. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan bu hedefe bugün her zamankinden daha yakınız. Ne mutlu bize ki milletimiz, Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş, Türkiye yi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur.
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923 tarihinde Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır. Atatürk ün hedef olarak gösterdiği çağdaş, medeni ülke olma yolunda Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyet, tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarihi içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran, yepyeni ufuklar açan bir olaydır. Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet misakının temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır.
En büyük hedefimiz milletçe büyük fedakarlıklarla kurduğumuz ve yılların kananımıyla yücelttiğimiz Cumhuriyetimizi demokrasinin ışığıyla taçlandırmak ve Cumhuriyetimizi Atatürk ve silah arkadaşlarının gösterdiği 100 yıl hedeflerine ulaştırmaktır. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyor, hayat ettiğimiz başarılarla 2023e ulaşmayı istiyoruz.
Türkiye Cumhuriyetinin öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, 86. yıl dolayısıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ü, Cumhuriyeti ilan eden TBMM nin üyelerini, cennet yurdumuzu bize emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu, saygı ve rahmetle bir kez daha anıyoruz. En büyük bayram milletimize kutlu olsun
Hakan Tütüncü
Kepez Belediye Başkanı