Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tütüncü TOKİ konutlarında sıkıntı yok
27 Ekim 2009, Salı - 15:14Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazi Mahallesindeki TOKİ konutlarının, elektrik ve su sorununu, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve ilgili devlet kurumlarıyla görüşerek çözdüklerini açıkladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, TOKİ işbirliği ile Gazi Mahallesinde başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan ve hak sahiplerine anahtarlarını verdiği TOKİ konutlarının elektrik ve su sorununu da çözdü.
Tütüncü, TOKİ konutlarındaki sorunlarının çözümü için çok uğraştıklarını ifade ederek,
Gerçekten çok çetrefilli bir işti. Sorunları çözebilmek için arkadaşlarımızla çok uğraştık. Karmakarışık bir meseleyi çözüp, oradaki itilafları giderip hak sahiplerine daireleri teslim etmek gibi kararlığımızı ortaya koyduk ve başardık. dedi.
TOKİ konutlarını hak sahiplerine tahsisini yaptıktan sonra yaşanan elektrik ve su sıkıntısını da çözüme kavuşturduklarını kaydeden Başkan Tütüncü, Toplu Konut İdaresi ile ve diğer ilgili devlet kurumlarıyla görüşerek TOKİ konutlarında oturanların şikayetçi olduğu problemlerin ortadan kaldırıldığını bildirdi.
Başkan Hakan Tütüncü, kendileri için esas olanın Kepez halkının huzur ve mutluluğu olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: Gazi Mahallesindeki toplu konut projesinde sözleşmeler, bu işler yapılırken keşke gerekli dikkat ve özem gösterilseydi. Göreve gelir gelmez elimizden gelen bütün gayreti göstermek suretiyle TOKİ konutlarındaki ihtilafları ve sıkıntıları çözebilmenin gayretini ortaya koyduk ve çözdük. Bir işe gerekli özeni, ilgiyi göstermezseniz, bazı olumsuzluklar yaşanabilir. Göreve devraldıktan sonra TOKİ konutları için gerekli özeni ve dikkati gösterdik. Oradaki problemler çözülsün, oradaki vatandaşlar mutlu olsunlar diye çok uğraştık ve TOKİ konutların anahtarını hak sahiplerine verdik. Konutlarda oturan vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu sorunları da çözdük.