Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tütüncü Gençleri ve çocukları önemsiyoruz.
16 Ekim 2009, Cuma - 20:22Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ülkemizin muasır medeniyet hedefine, gençlere ve çocuklara yapılacak yatırımla ulaşacağını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) Suna Kıraç Eğitim Parkı Yöneticisi Lütfiye Altınkayayı makamında kabul etti. TEGV Antalya Şube Başkanı Altınkaya, Suna Kıraç Eğitim Parkında yapılan eğitim çalışmaları hakkında Tütüncüye bilgi verdi. Başkan Tütüncü, TEGVin eğitim parklarının eğitim alanında büyük bir hizmet verdiğini anımsatarak,
Suna Kıraç Eğitim Parkını da ziyaret ettiğini dile getiren Tütüncü, TEGVin, eğitim parkları, çok önemli bir kamu faaliyeti, hizmeti yapıyor. Suna Kıraç Eğitim Parkı da şehrimizin en önemli sorunlarından bir tanesi olan göçle gelen ailelerin çocuklarının eğitim süreçlerinin desteklenmesine yardımcı oluyor. Eğitim gönüllüleri, maddi beklenti olmadan, manevi beklentilerle hareket ediyor ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getiriyor. şeklinde konuştu.
Başkan Hakan Tütüncü, göreve geldiği günden itibaren çocuklara ve gençlere büyük önem verdiğini söyleyerek, şunları ifade etti: Atatürk ve yol arkadaşları milletimizin istiklal mücadelesini vermişlerdi. Şimdi biz de istikbal mücadelesini vermeliyiz. İstikbal mücadelesinin en iyi verileceği yer çocuklarımız ve gençlerimizdir. Gelecek onların omuzları üzerinde yükselecek. Milletimizin, ülkemizin devletler dengesinde çok önemli bir yere ulaşması, bizim onlara yapacağımız yatırımlarla olacaktır.
Kepez Belediye Başkanı, devletin katkılarıyla, destekleriyle eğitim-öğretim sürecini tamamladığına işaret ederek, Bana sunulan imkânlar maddi durumu iyi olmayan çocuklara sunulmuş olsaydı, belki o çocuklar da farklı yerlerde gelebilirlerdi. Bu nedenle önemli mevkilerde bulunanların topluma borcunun olduğunu düşünüyorum Ülkemize ve milletimize daha faydalı olmamız lazım. Halk deyimiyle kendimizi kurtarmışız, sorumluluk bilinciyle başkalarını kurtarmak için de çalışmalıyız. görüşünü dile getirdi.
Başkan Tütüncü, Suna Kıraç Eğitim Parkındaki eğitim faaliyetlerine ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.
Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) Suna Kıraç Eğitim Parkı Yöneticisi Lütfiye Altınkaya da, eğitim parkındaki çocukların yaptığı bir tabloyu da Başkan Tütüncüye hediye eti.