Son Haberler
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
Tütüncüden hemşehri derneklerine tesis
15 Ekim 2009, Perşembe - 21:55Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeki Antalya Konya Yöresi Kültür Araştırma Yardımlaş ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. İlgiyle karşılanan Tütüncü, Antalyada yaşayan Konyalılarla sohbet etti, sorularını cevaplandırdı.
Burada bir konuşma yapan Tütüncü, seçim kampanyasında derneği ziyaret ettiğinde, 5 yıl sonra mı, tekrar ziyaret edeceksiniz, şeklinde bir soruyla karşılaştığını anımsatarak, Ben de demiştim ki, fırsat buldukça halkıma beraber olacağım. Her gün sabahtan başlayıp akşama kadar günümün büyük kısmında halkımla birlikte oluyorum. 29 Martta seçildim 30 Marttan itibaren halkımın içindeyim. Bundan da mutluluk duyuyorum. Belediye başkanlığı makamı fildişi kulelerden, sırça saraylardan halka tepeden bakma yeri değildir. Belediye başkanlığı, halkla birlikte, beraber olma, onlarla aynı duygu ve düşünceyi paylaşma, aynı hassasiyeti ve kalp atışını hissedebilmektir. Ben böyle gördüm, görmeye de devam edeceğim. şeklinde konuştu.
Başkan Tütüncü, yerel yönetimlerde bilgi, tecrübe ve fikir paylaşımının önemli olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti: Bu paylaşımları kâmil manada ortaya koyduğunuz da iyi şeyler yapmaya kanatlanırsınız. Konyalılar Derneğinin birbirinden değerli yöneticileriyle buluşmamız bu bakımdan çok önemlidir. Tek tarafın yaptığı konuşmalar monolog, karşı taraftan yapılan konuşmalara da diyalog diyoruz. Bu buluşmamızla başlayan diyalogun sürmesini temenni ediyorum.
Başkan Hakan Tütüncü, hemşehri derneklerinin yararlanabileceği bir tesisin yapılmasını da düşündüklerini ziyarette açıklayarak,Acil yapmamız gereken hizmetler var. O hizmetleri yaptıktan sonra, seçim vaatlerimizden biri olan, hemşehri derneklerinin bir araya gelebileceği, toplantılarını yapabileceği bir tesisi, hemşehri dernekleri ile ortaklaşa, yapmak istiyoruz. dedi.
Tütüncü, Antalya Konya Yöresi Kültür Araştırma Yardımlaş ve Dayanışma Derneği kurucularından olan geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden iş adamı Mustafa Kıvraka verilecek olan teşekkür plaketini de oğlu Ali Kıvraka takdim etti.
Antalya Konya Yöresi Kültür Araştırma Yardımlaş ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz de ziyaretin anısına Başkan Hakan Tütüncüye, Atatürkün fotoğrafını hediye etti.