Son Haberler
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
TAPU SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE DESTEĞE VARIM
12 Ekim 2009, Pazartesi - 21:09Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Santral Mahallesinde oturan Maksude ve Fahri Kök çiftinin evine misafir oldu. Dördüncü kez Santral Mahallesine giden Tütüncü, aileyle, Mahalle Muhtarı Bahri Çetin ve mahalle sakinleri ile birlikte kahvaltı yaptı. Burada mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Başkan Tütüncü, Santral ve Kepezaltı Mahallelerinde 226 parselle ilgili yaşanan tapu sorunuyla ilgili de açıklama yaptı. 226 parselin tapusunun Büyükşehir Belediyesinde olduğunu anımsatan Tütüncü, bu nedenle iki mahalledeki tapu sorununu Büyükşehir Belediyesinin çözmesi gerektiğinin altını çizdi.
Seçim kampanyası döneminde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile birlikte hak sahiplerine müstakil tapu sözü verdiklerini hatırlatan Tütüncü, şunları söyledi: . Seçim döneminde muhalefet, AK Parti iki mahallede toplu konut yapacak, dedi. Biz de hayır dedik. Toplu konut yapmayacağız, vatandaşlarımıza müstakil tapu vereceğiz, dedik Büyükşehir Belediyesi, iki mahallenin 25 bin ölçekli planlarını yapmıştı. Seçimden sonra Sayın Türel, 6 aylık bir sürede 5 bin ölçekli nazım imar planını, daha sonra Kepez Belediyesi olarak biz de 6 ay içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama planını yaptıktan sonra 1 yıl içerisinde Santral ve Kepezaltı Mahallesi sakinlerine müstakil olarak tapularını verecektik. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesini, CHPnin adayı kazandı. Tapu sorununun çözümünde muhatap Büyükşehir Belediyesidir. Büyükşehir de şu ana kadar 5 bin ölçekli nazım imar planını yapmadı. Yaptığı zaman biz de 1/1000 ölçekli uygulama planını hemen meclise getireceğiz ve bu sorun da çözüme kavuşmuş olacak.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepezaltı ve Santral Mahallelerindeki tapu sorununun çözümü konusunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydınla bir görüşme yaptığını anımsatarak şöyle devam etti: Parti farkı gözetmeksizin bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Partinin önemi yok. Bizim için parti değil, vatandaşlarımız önemlidir. Kavga etmeden bu sorunun çözümünden yanayız. Kavga tarafında değiliz. Bizim derdimiz üzüm yemektir, bağcıyı dövmek değildir. Bu nedenle tapu sorunuyla ilgili Sayın Akaydınla görüştüm. Kendisine, aynı partiden olmayabiliriz ama iki mahallede vatandaşlarımız yıllardır tapu bekliyor. Parti farkı gözetmeksizin, ele ele vererek bu sorunu çözelim, dedim. Kendisine tapu sorununun çözümüyle ilgili yapacağı her çalışmada destek vermeye hazır olacağımı da ifade ettim. Sayın Akaydın da tapu sorununu çözümüyle ilgili çalıştıklarını dile getirdi. Kendisine, mülkiyet sorunu birlikte çözelim, sorunun çözümünde varım, dedim. Biz çözümden yanayız
Mahalle sakinleri, Başkan Tütüncüden, kapalı semt pazarı, sağlık ocağı ve park isteğinde bulundu. Tütüncü, sağlık ocağının yer tespiti çalışması yapacaklarını, kapalı semt pazarını ve parkı da 2010 yılı içerisinde mahalleye kazandıracaklarını ifade etti.
Kepez Belediye Başkanı, muhtarlık binasında çay içtiği vatandaşların dertlerini ve taleplerini dinledi. Evi yanan bir vatandaşı da ziyaret eden Tütüncü, mahalledeki esnafı da gezdi.