Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
KEPEZDE ENGELLER KALKIYOR. 24.09.2009
12 Ekim 2009, Pazartesi - 17:58Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Volkan Konakın, geçtiğimiz Pazartesi günü Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu ndaki konserinde tanıştığı bedensel engelli Faruk Özgür Özbeke (23) verdiği ziyaret sözünü tuttu. Tütüncü, Özbeki, Antalya Bedensel Engelliler Dayanışma Derneğinde ziyaret etti. Faruk Özgür Özbek de ziyaret sözünü tuttuğu için teşekkür ettiği Başkan Tütüncüden, hayata tutunabilmek ve üretime katkı sağlamak için iş talebinde bulundu. Tütüncü de bu talebe, Sen zaten sevgi üretiyorsun. Uygun bir iş bulduğumuzda sana yardımcı olacağız. yanıtını verdi.
Ziyarette Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Antalya Şube Başkanı Sevinç Aktuğ da derneğin çalışmalarıyla ilgili Başkan Tütüncüye bilgi verdi.
Tütüncü de, her zaman yanında olacakları Antalya Bedensel Engelliler Dayanışma Derneğine, ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Bedensel Engelliler Dayanışma Derneğini ziyaretinde Kepeze, engelliler lokali ve engellilerin kullanımına yönelik temalı parklar yapacaklarını da açıkladı.
Bedensel ve zihinsel engellilerin sosyal yaşam alanlarını kullanmasına, sosyalleşmesine büyük önem verdiklerini kaydeden Tütüncü, şunları söyledi: 41 projemizden biri de ilçemizde engelliler lokali oluşturmaktı. Bu projemizi programımıza aldık. Engelliler lokaline 2010 yılının ortalarından başlayacağız. Yine engelli vatandaşlarımıza yönelik temalı parklar yapacağız. Bedensel engelli vatandaşlarımızın da diğer sağlam arkadaşları gibi, parklara giderek eğlenmelerinin, dinlenmelerinin hakları olduğunu düşünüyorum. Engelli vatandaşlarımızın kullanımına yönelik parkları da 2010 yılı içerisinde başlayacağız. Maalesef bugüne kadar bu anlamda mekanlar çok fazla oluşturulamadı. Yerel yönetimler, engellilere sosyal yaşam alanı oluşturulması konusunda çok etkin ve aktif değiller. Antalyaya örnek olacak şekilde Kepezde, bu iki çalışmayı başlatmak istiyoruz. şeklinde sözlerini tamamladı.