Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
MAKEDONYAYA DA GÖNÜL KÖPRÜSÜ 14.09.2009
12 Ekim 2009, Pazartesi - 17:33Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bosna Hersekten sonra Makedonya ile de gönül köprüsü kuracak.
Makedonyada okuyan Türk üniversite öğrencilerinin kurduğu Makedonya Türk Birliği (MATÜB) Yönetim Kurulu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü makamında ziyaret etti. MATÜB Başkanı İsmail Çalışkan, Makedonyada kaybolmaya başlayan Türk kültürünü yeniden canlandırmayı, Türk öğrenciler arasında birlik ve beraberliği sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Makedonyada yaşayan Müslüman ve Türk nüfus için de kültürel çalışmalarda bulunduklarını anımsatan Çalışkan, derneği faaliyetleriyle ilgili Başkan Tütüncüden maddi ve manevi destek istedi.
MATÜP üyelerini çalışmalarından dolayı kutlayan Tütüncü, tarihi, kültürel, geleneksel ve insani bağlarının bulunduğu Makedonyanın, kendileri için özel bir yeri ve anlamı olduğunu belirtti. Osmanlı Devletinin izlerinin bulunduğu Makedonyada, Müslüman ve Türk nüfus için yapılacak faaliyetlere her zaman destek de bulunmaya hazır olduklarını ifade eden Tütüncü, Ramazan Bayramından sonra Makedonyaya gidebileceğini söyleyerek, Bu ziyarette MATÜBün yaptığı faaliyetleri hem yerinde görmüş olurum hem de neler yapabileceğimizi konuşuruz. Bizim kültürümüzden izler taşıyan Makedonyadaki tarihi mirasımızın yeniden yaşatılması, iki ülke arasındaki dostluk, kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesiyle ilgili yapılacak çalışmalara maddi ve manevi destek vermeye hazırız. şeklinde konuştu.
Müslüman ve Türk nüfusunun bulunduğu Balkan ülkeleriyle tarihsel ve sosyo-kültürel bağlar geliştirilmesine önem veren Kepez Belediye Başkanı HakanTütüncü, Bosna Hersek ile Antalya arasında gönül köprüsü kurmak amacıyla Bir Sancak Bir Yetim Şehir Bosna konulu fotoğraf sergisi düzenlemişti. Yine Bosna Hersekin başkenti Saray Bosnanın merkez ilçelerinden Starigrad (Eski Şehir) ile Kepez Belediyesinin kardeş şehir olması için de iki belediyenin meclisinden karar çıkmıştı.