Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
TÜTÜNCÜ MISIR ÇARŞISINDA 27.08.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 23:50Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mısır Çarşısında düzenlenen Ramazan etkinliğine katıldı, çarşı esnafını ziyaret etti.
Tütüncü, Kepez Belediyesinin yap-işlet-devret modeliyle yaptırdığı Mısır Çarşısının Ramazan şenliğine konuk oldu. Tütüncü, çarşıya gelişinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan ilçe halkının, Ramazan aylarını tebrik etti. Burada bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, bu tür etkinliklerle Ramazanın bereketinden, güzelliğinden tüm vatandaşların yararlandığını söyledi. Tütüncü, Kepezde şehirleşmeye doğru bir değişimin yaşandığını vurgulayarak, şunları söyledi: Kepez, artık çok daha farklı bir Kepez haline geliyor. Güzelleşiyor, gelişiyor. Mısır Çarşısı da, Kepezdeki güzelliklerden bir tanesidir. Burada esnafımız, Ramazan ayında geleneksel Ramazanın güzelliğini sizlere yaşatmaya çalışıyorlar. Kepez Belediyesi olarak biz de ilçe halkına, o eski Ramazanların lezzetini alabilmeleri için güzel ortamlar oluşturuyoruz. Çok daha güzel bir Kepezi oluşturabilmek için de birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz, çalışacağız.
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından Mısır Çarşısında bulunan dükkânları gezerek, esnafa hayırlı olsun dileğinde bulundu. Osmanlı tarihine ilgi duyan Tütüncü, bir dükkanın duvarında bulunan Osmanlı Tuğrasını inceleyerek, orada bulunanlara Osmanlı padişahlarının tuğralarının özellikleri hakkında bilgi verdi. Tütüncü, gezisi sırasında Mısır Çarşısının maskotu olan Hıdır adlı papağanı da elleriyle besledi.