Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
KEPEZ RAMAZANA HAZIR 19.08.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 23:11Kepez Belediyesinin, ünlü sanatçıların konserlerinin, alışverişin, tiyatronun, sinemanın, temaşa sanatlarının yer alacağı Geleneksel Ramazan Etkinliği, Perşembe günü Konya Mehteran Takımının konseriyle başlayacak.
Kepez Belediyesi, 20 Ağustosta başlayacak Ramazan ayının hazırlıklarını tamamladı.
Ramazanın, birlik ve beraberlik içerisinde, şenlik havasında yaşanması için Ramazan etkinliği düzenlenecek. 5 noktada iftar çadırı kurulacak. 10 bin gıda paketi dağıtılacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de her akşam mahallelerde teravih namazını kılacak, iftar ve sahur vaktinde evlere misafir olacak.
Akdeniz Kültür İletişim Kulübü (AKİK) işbirliği, Kepez Belediyesi Spor Tesisleri (Karatay Lisesi yanı) alanında yapılacak olan Ramazan etkinliği, 40 gün sürecek. Perşembe günü Konya Mehteran Takımının konseriyle başlayacak olan Ramazan Ekinliğinde, ilçe halkı, ünlü sanatçıların konserleri, tiyatro ve açık hava sineması, temaşa sanatlarıyla eğlenirken, Osmanlı evleri şeklinde yapılan 240 satış standında alışverişini yapacak.
Kepez Belediyesi Ramazan Etkinliğinde, Bedirhan Gökçe, Murat Kekilli, Nuray Hafiftaş, Alp Arslan, Adile Kurtkaratepe, Füsun Demirtaş, Tuğba Karakuş, Burak Ahıskalı konser verecek. İlk konseri de 22 Ağustos Cumartesi günü Ayna gerçekleştirecek.
Kepezliler, etkinlikte açık hava sinema keyfiyle Türk sinemasının en iyi örneklerinden olan Babam ve Oğlum ile Dondurmam Gaymak filmlerini izleyebilecek. Türk evlerinin, Osmanlı kahvehanesinin, iftar çadırının ve lunaparkın bulunacağı Ramazan etkinliğinde, Hacivat-Karagöz, Orta oyunu, Aşık ile Maşuk gibi temaşa sanatları, Mehteran Takımı, sema gösterisi ile yöresel etkinlikler de yer alacak.
Kepez Belediyesi, etkinlik alanında kuracağı halkla ilişkiler standıyla da vatandaşın dertlerini dinleyecek.
Kepez Belediyesi, Ramazanın yardımlaşma ve paylaşma manevi yönünü de unutmadı. Ramazan etkinliği alanında (Kepez Belediyesi Spor Tesisleri), Gülveren Mahallesi (Galericiler Sitesi Semt Pazarı), Fatih Mahallesi (Sağlık ocağı yanı), Baraj Mahallesi ( Şehit Tabip Teğmen Atilla Nizam Parkı) ve Varsakta (eski Belediye binası yanı) iftar çadırı kuracak olan Kepez Belediyesi, 10 bin gıda paketini de ihtiyaç sahipleriyle buluşturacak. Gıda paketi yardımı adrese teslim yapılacak.
Başkan Hakan Tütüncü de, Ramazan ayının sevincini, coşkusunu ilçe halkıyla birlikte yaşayacak. Tütüncü, Ramazan ayı boyunca her akşam değişik mahallerde iftarda ve sahurda evlere misafir olacak, teravih namazını kılacak.
Tütüncü, Ramazan ayının, birlik ve beraberliğin üst seviyeye taşındığı müstesna zamanlardan bir tanesi olduğunu belirterek, Antalyalıların, Kepezlilerin, on bir ayın sultanı Ramazan aylarını tebrik ediyorum. Ramazanın, ülkemize, milletimize, İslam âlemine hayırlar getirmesini; rahmet ve bereket ayında kırgınlıkların, dargınlıkların, düşmanlıkların unutulmasını, gönüllerin sevgiyle, barışla dolmasını diliyorum. Bu rahmet ve bereket ayında yaşlılarımızı, anne ve babamızı, yetimleri, fakir ve fukarayı hatırlayalım. Yardımının en hayırlısı gizli yapılandır, ilkesiyle onlara şefkat eli uzatalım, ziyaret ederek Ramazanın sevincini, coşkusunu paylaşalım. şeklinde konuştu.