Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
TEOMANPAŞAYA ADİL İMAR PLANI 19.08.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 23:08Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yargı tarafından 2. etap revizyon planı iptal edilen Teomanpaşa Mahallesinin kuzeyindeki alanlarla ilgili mahkeme kararına, imar hukukuna uygun ve vatandaşın mağduriyeti giderecek bir planlama çalışması yapacaklarını söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kayırmacı bir zihniyetle değil, adil, eşit hizmet anlayışıyla ilçeye hizmet ettiklerini söyledi. Tütüncü, Teomanpaşa Mahallesinde, bazı vatandaşların yanlış bilgilendirmeden ve yönlendirmeden dolayı planlama çalışmalarına tepki gösterdiğini belirterek, söz konusu mahallede adaletsiz bir planlama çalışması içerisinde olmadıklarını belirtti. Daha önceki yönetim tarafından Teomanpaşa Mahallesinde 1. etap ve 2. etap olmak üzere kat artışıyla ilgili revizyon imar planı çalışması yapıldığı bilgisini veren Başkan Tütüncü, Teomanpaşa Mahallesinin Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ile Gazi Bulvarı arasında kalan güney bölümüyle ilgili yapılan 1.etap revizyon imar planı, yargıya götürülmediği için iptal edilmedi. Bu nedenle planın yürütmesi devam ediyor. Yine mahallenin, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ve Osman Serdengeçti Caddesi ile Mehmet Atay Caddesi arasında kalan kuzey bölümüyle ilgili yapılan 2. etap revizyon imar planı çalışması ise yargıya götürüldüğü için Antalya Bölge İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.
bilgisini verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, mahallenin imarsız kalan bölümüyle ilgili de imar çalışması başlattıklarını ifade ederek, Ağustos ayındaki meclis gündemine gelen bu plan çalışmasının İmar Komisyonuna havale edildiğini kaydetti. Teomanpaşa Mahallesini, üvey evlat olarak görmelerinin asla söz konusu olmadığının altını çizen Tütüncü, mahallenin kuzey yakasıyla ilgili mahkeme kararına, imar kanununa uygun ve vatandaşın mağduriyetini giderecek bir planlama çalışması başlattıklarını bildirdi. Söz konusu imar çalışmasıyla ilgili meslek odalarının da görüşlerini alacaklarını dile getiren Kepez Belediye Başkanı, Eylül ayındaki meclis toplantısında Teomanpaşa Mahallesinin kuzey yakasıyla ilgili plan revizyonunun görüşebileceğini de sözlerine ekledi.