Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
TÜTÜNCÜDEN CUMHURİYET MESAJI. 17.08.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 23:06Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Cumhuriyetinin, 100. yıl hedefini gençlerle gerçekleştireceklerini belirterek, Bu hedef için birlik, beraberliğimiz, birbirimizi sevmemiz çok önemli. Farklı anlayışlara, görüşlere sahip olmamız, bizim aynı masa etrafında toplanıp meselelerimizi konuşamayacağımız anlamına gelmez. dedi.
Gençlik değişimi projesi kapsamında Beyoğlu Belediyesinin konuğu olan İnönü Kız Meslek Lisesinden ve Çağlayan Lisesinden 17 öğrenci, ilk kez İstanbulu görmenin mutluluğunu yaşadı. Beyoğlu Belediyesinin Kefken Yaz Kampında misafir edilen öğrenciler, tarihi yerleri, müzeleri gezdi, Boğaz turu yaptı. Bir haftalık kampı tamamlayan 17 öğrenci de, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü makamında ziyaret ederek, İstanbulla ilgili izlenimlerini anlattılar. Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kayanın de yer aldığı ziyarette Tütüncü de, gençlerin, yeni yerleri tanıma ve gönül köprüleri kurmaları adına gençlik kamplarına katılmalarına önem verdiklerini söyledi.
Kent ormanında gençlik kampı kuracakları bilgisini veren Tütüncü, Antalyadaki başarılı öğrencileri, Türkiyenin farklı illerindeki tarihi ve doğal güzellikleri görmeleri sağlamak ve yeni arkadaşlıklar edinerek gönül köprüleri oluşturmak için gençlik kamplarına göndereceğiz. Yerel yöneticilerle görüşerek, gençlik kamplarını karşılıkla yapmak istiyoruz. şeklinde konuştu.
Başkan Tütüncü, çocuklar ve gençlerle ilgili çalışmalara önem verdiklerini dile getirerek, şunları söyledi: Çünkü siz gençler, bu ülkenin yarınlarını şekillendireceksiniz. Sizleri ne kadar iyi geleceğe taşıyabilirsek ülkemizi de o kadar iyi yarınlara taşımış olacağız. Gelecek siz gençlerin omuzları üzerinde yükselecek. Eğitim süreciniz başta olmak üzere sosyal süreçleriniz bizim belediyecilik anlayışında çok önemlidir. Göreve geldiğimiz günden bugüne çocuklar ve gençlerle ilgili birçok çalışma yaptık, yapacağız. Gençlerin ve çocukların, sosyal hayatın içerisinde çok daha güçlü bir şekilde yer alabilmesi, eğitim süreçlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmesi için gerekli önlemleri alacağız ve gerekli adımları atacağız.
Türkiyenin en genç belediye başkanı olarak gençlerinde önünde örnek model oluşturma gayreti içerisinde olduğunun altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, başarılı hizmetlere imza atarak, gençlerin ülke yönetiminde yer almalarının önünü açacağını vurguladı.
Tütüncü, Türkiye Cumhuriyetinin 100. yıl hedefini gençlerle gerçekleşeceğinin altını çizerek, şunları kaydetti: Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve çalışma arkadaşları, Cumhuriyete 100 yıllık bir hedef koymuşlardı. O hedefe birlikte ulaşacağız. Demokrasisi güçlenmiş, insan hakları ve özgürlükler noktasında Avrupanın önemli ülkeleriyle boy ölçüşebilecek hale gelmiş, ekonomik refah seviyesi dünyanın modern memleketlerindeki kadar yüksek olan bir Türkiyeyi gençlerle birlikte oluşturacağız. Bu hedefi gerçekleştirmek için birlik ve beraberliğimiz ve birbirimizi sevmemiz çok önemli. Farklı anlayışlara, görüşlere sahip olabiliriz. Ama bu, bizim aynı masa etrafında toplanıp meselelerimizi konuşamayacağımız anlamına gelmez. Bir düşünce adamı şöyle diyor: Her şeyi konuşabilen insanlar, her şeyin üstesinden gelebilirler. Bizde demokratik zeminlerde bir araya gelip meselelerimizi konuşabileceğimiz bir ortam oluşturmamız lazım.
Kepez Belediye Başkanı, çocuklara, kitap okumalarını, dünyadaki gelişmeleri iyi takip etmelerini ve üst düzey bir eğitim almaları tavsiyesinde bulundu.
Tütüncü, Bosna Hersekin Sterigrad (Eskişehir)Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayacaklarını anımsatarak, gönül köprüsü kurma projesi kapsamında Antalyalı gençleri Bosna Herseke göndereceklerini de sözlerine ekledi.