Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
KEPEZDEN VATANDAŞA ŞİKAYET MASASI. 19.08.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 23:02Kepez Belediyesi, talebin sonuçlanıncaya kadar takibinin yapılacağı muhtarlık masasından sonra, ilçe halkının isteklerine, dileklerine çözüm bulanacağı vatandaş şikayet masası kuruyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün Vatandaşın hizmetkarıyız anlayışı sözde kalmıyor. Halkla İlişkiler Müdürlüğünde misafir gibi ağırlanan ilçe halkının şikayetlerine, taleplerine çözüm bulunacağı, vatandaş şikayet masası kuruluyor. Muhtarların, taleplerinin sonuçlanıncaya kadar takibinin yapılacağı muhtarlık masası kurulmasını kararlaştıran Başkan Tütüncünün talimatıyla, belediye ile ilgili işlemlerinde vatandaşı rahatlatmak amacıyla şikayet masası oluşturuluyor.
İlçe halkı, belediye gelerek veya mail, telefon ve faks yoluyla şikâyetlerini, dileklerini, taleplerini vatandaş şikayet masasına iletecek. Şikayet masası, haftanın 7 günü 24 saati Kepezlilerin hizmetinde olacak.
Halkla İlişkiler Müdürlüğünde kurulacak olan masada görevli hostesler, talepte bulunan vatandaşa bir numara verecek. İsteği bilgisayara kayıt edilecek olan vatandaş da kendisine verilen numara ile talebiyle ilgili hangi işlemin yapıldığını internet üzerinden veya telefonla takip edebilecek. Masada görevli hostesler de, şikâyet konusuyla ilgili işlem yapıldıktan sonra başvuruda bulunan kişiyi telefonla bilgilendirecek. Böylece vatandaş, bürokratik engellerle uğraşmadan, belediye gitmeden, hızlı bir şekilde isteğine çözüm bulmuş olacak.
Başkan Hakan Tütüncü de, beyaz masaya gelen talepleri, bu taleple ilgili hangi işlemlerin yapıldığını bilgisayardan takip edecek. Şikâyet masasısın yanı sıra Tütüncü, salı günü gerçekleştirilen vatandaşı kabul gününde ve mahalle ziyaretleriyle de ilçe halkının dertlerini dinliyor.
Alt yapı çalışmaları devam eden muhtarlık masası ve vatandaş şikayet masası, Eylül ayında Kepez halkına hizmet vermeye başlayacak.