Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
KEPEZDE RAMAZAN ŞENLİĞİ BÜYÜLEYECEK. 04.08.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 22:42Kepez Belediyesi, 20 Ağustosta başlayacak rahmet ve bereket ayı Ramazanın, ilçede birlik ve beraberlik içerisinde, şenlik havasında yaşanması için Ramazan etkinliği düzenliyor. Kepez Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinliği, Akdeniz Kültür İletişim Kulübü (AKİK) işbirliği yapılacak. 40 gün sürecek olan Ramazan etkinliği, Kepez Belediyesi Spor Tesislerinde gerçekleştirilecek. Kepez Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinliği ile ilçe halkı ünlü sanatçıların konserleriyle, lunaparkla, kültürel ve sanatsal etkinlerle hem eğlenecek hem de esnaf stantlarından alışverişini yapacak. 250 esnaf standının, nostaljik Türk evlerinin, Ramazan kahvehanesinin ve iftar çadırının bulunacağı Ramazan etkinliğinde, Hacivat-Karagöz, Orta oyunu, Aşık ile Maşuk gibi temaşa sanatları, Mehteran Takımı, yöresel etkinlikle de yer alacak.
Ramazan etkinliği ile ilgili açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ramazan etkiliğini yapacakları alanda alt ve üst yapı çalışmalarını büyük oranda tamamladıklarını söyledi. 5 ayrı noktada iftar çadırı kuracaklarının bilgisini de veren Tütüncü, Ramazan ayı, birlik ve beraberliğin millet olarak üst seviyeye taşındığı müstesna zamanlardan bir tanesidir. Bu nedenle Kepezli hemşehrilerimiz için Ramazan etkinliğini gerçekleştireceğimiz alanı, bir şenlik ortamına dönüştürmek istiyoruz. diye konuştu. .
Kepez Belediyesi Encümeninin, Ramazan etkinliğini, dana öncede söz konusu çalışmayı yapan Akdeniz Kültür İletişim Kulübü (AKİK)le gerçekleştirilmesine karar verdiğini hatırlatan Başkan Tütüncü, şunları söyledi: Encümenin yetkisi dâhilinde belli bir bedel karşılığında etkinlik AKİKe verilmiştir. Sadece yeri kiraya vermek değil, 40 gün boyunca sürecek etkinliklerin maliyetini de karşılayacak. Belediyemizin kasasından herhangi bir para çıkmayacak.