Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
BASKETBOL ANTRENÖRLERİ KEPEZDE BULUŞUYOR. 18.06.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 20:5219-21 Haziran tarihleri arasında Antalyanın Kepez ilçesinde düzenlenecek olan Uluslararası Antrenör Eğitim Seminerinin basın toplantısı yapıldı.
Kepez Arenada gerçekleştirilen basın toplantısına TBF Uluslararası Antrenör Eğitim Semineri Direktörü Samer Şenbayrak, TBF Dış İlişkiler Sorumlusu Dr Emir Turam, Dallas Mavericks asistan coachu Dwane Casey, Kepez Belediyesi Başantrenörü Halil Üner, TBF Eğitim Kurulu Üyesi Dr Seyfi Savaş, çok sayıda davetli ve basın mensupları katıldı. Açılış konuşmasını yapan TBF Uluslararası Antrenör Eğitim Semineri Direktörü Samer Şenbayrak, çok önemli bir organizasyonu Kepezde gerçekleştireceklerini söylerken, Öncelikle burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Rahmetli Eğitim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yaşar Sevim hocamızın çok değer verdiği bir organizasyondu. Uluslararası basketbol camiasında hatırı sayılır bir organizasyon haline geldi. Avrupada diğer antrenörlerin sabırsızlıkla beklediği bir seminer oldu. Başkanımız Turgay Demirel, Kepez Belediyesi Başkanı Avukat Hakan Tütüncü, Eğitim Kuruluna, TÜBADa ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz dedi.
Avrupanın en önemli organizasyonlarından biri olan Antrenör seminerinin Kepezde yapılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Kepez Belediyesi Baş antrenörü Halil Üner, Türkiye Basketbol Federasyonunun bize duymuş olduğu güvenden dolayı teşekkür ediyorum. Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncünün basketbol ve spora göstermiş olduğu vizyon açısından da çok önemli bir organizasyon. Mükemmel bir şekilde antrenör semineri gerçekleştirmek istiyoruz. Kepezden bahsetmek gerekirse, 400.000 nüfuslu bir ilçe ve genç nüfus çok fazla. Biz burada basketbol ve sporun misyonunu gençlere birleştirici unsur olarak görüyor ve buna göre hareket ediyoruz. Kepez bir basketbol ilçesi olarak hizmet edecek diye konuştu.
Geleneksel bir hale gelen uluslararası antrenör eğitim seminerinin Kepezde gerçekleşeceğini söyleyen TBF Eğitim Kurulu Üyesi Dr. Seyfi Savaş, Yakın bir dönemde Eğitim Kurulu Başkanımız Prof.Dr.Yaşar Sevimi kaybettik. Onun anısını bu seminerde sürdürmek istiyoruz. Antalyada böyle bir eğitim çalışmasının yapılması çok sevindirici. TBF Başkanı Turgay Demirel, Kepez Belediye Başkanı Avukat Hakan Tütüncüye ve diğer yetkililere bu nedenle teşekkür ediyorum. Umarım çok güzel bir organizasyon gerçekleşir. Katılımcılara şimdiden teşekkür ediyorum dedi.
Avrupanın en önemli antrenör seminerlerinden birini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen TBF Dış İlişkiler Sorumlusu Dr Emir Turam, Başkanımız Turgay Demirel adına öncelikle herkese teşekkür ediyorum. Bizim gurur duyduğumuz bir organizasyon. Merhum Eğitim Kurulu Başkanı Prof.Dr Yaşar Sevimin çabalarıyla gelişen çizgiyi daha da ileri götürüyoruz. Her anlamıyla uluslararası bir organizasyon oldu. Bazılarımızın tahminlerinin de üzerinde bir ilgi ile seminer yıldan yıla çığ gibi büyüdü. Avrupada parmakla gösterilen organizasyonlardan biri haline geldi. Bu bağlamda bize destek veren Kepez Belediyesine de teşekkür ediyorum. Eğitim Kurulunun çabaları ve sponsorlarımıza da katkılarından dolayı teşekkürü borç biliyoruz. Medya mensuplarının yurt içi ve yurt dışındaki katkılarıyla organizasyon daha da dikkat çekiyor. Şuanda bile Türkiyenin adını, Avrupa sınırlarına taşıyan bir organizasyona imza atıyoruz ifadesini kullandı.
Dallas Mavericksin asistan coachu Dwane Casey, Türkiye Basketbol Federasyonuna bu önemli seminere kendisini layık görenlere teşekkür ederken, Böyle değerli bir organizasyonda bir çok değerli meslektaşımla birlikte olmak beni heyecanlandırıyor. Bizim burada NBA ile ilgili bazı farklı şeyleri anlatmamız gerekiyor. Bütün Avrupa basketbolunu yakından takip ediyorum. Avrupanın bir çok ülkesi, Türkiye, Uzakdoğu basketbolu ve Çin de oynanan basketbolu izliyorum. Bu sayede gelişmeleri daha rahat görebiliyorum. Dünya basketboluna baktığımızda NBA ve Avrupa Ligi her geçen gün gelişiyor ve bu sayede de birbirlerine benziyor. Dallas Mavericksde birinci asistan olarak çalışıyorum. Daha öncesinde ise Kevin Garnettın da oynadığı Minnesota Timberwolvesda görev yaptım. Ben Avrupadaki gelişmeleri NBAe taşıyorum ve bundan da keyif alıyorum. O dönemde Partizanda görev yapan coach Aleksander Zigicin organizasyonumuza dahil olmasını sağlayıp birinci asistanım yapmıştım dedi.