Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
YÖRÜK ALİNİN KAHVEHANESİNE DE KÜTÜPHANE. 17.06.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 20:42Kepez Belediyesinin kahvehanelerde okuma köşesi oluşturma projesi kapsamında Erenköy Mahallesindeki Yörük Alinin Kahvehanesi de 100 temel eserden oluşan kütüphaneye kavuştu. Başkan Tütüncü, kadınların da katılımıyla kütüphanenin açılışını yaptı
Kepez Belediyesinin kahvehaneleri kütüphaneye dönüştürme projesiyle, ilçedeki kahvehaneler kitapla buluşmaya devam ediyor. Erenköy Mahallesindeki Yörük Alinin Kahvehanesine de 100 temel eserden oluşan kitapların bulunduğu kütüphane yerleştirildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, Türkiye Kahveciler Kıraathaneciler Büfeciler Federasyonu Genel Başkanı ve Antalya Kahveciler Odası Başkanı Murat Ağaoğlunun, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kayanın, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nevzat Durmaz mahalle muhtarlarının, kahvehane müdavimlerinin, kadınların katılımıyla kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.
Yörük Alinin Kahvehanesinin kitapla buluşma töreninde konuşan Başkan Tütüncü, ilçedeki kahvehaneleri kıraathaneye dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Kitaba ve okumaya ilgiyi artırmak en temel vazifelerimizden bir tanesiydi. Kahvehanelerimizin eski kültürle öne çıkması, kıraathane olması, okuma evleri haline gelmesi, toplumumuza çok önemli katkılar sağlayacak kültür ve sanat hizmeti olarak sahiplendiğimiz bir çalışmaydı. şeklinde konuştu.
Kepezdeki bütün kahvehaneleri kıraathane haline getirmeyi, kütüphane projesiyle kitaba ve okumaya olan ilgili artırmayı hedeflediklerinin ifade eden Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: İşimizin zor olduğunu biliyorum. Netice almak, bu ülkenin kültür ve sanatına katkı koymak için, elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bu çalışmalarımızın tatlı meyvelerini zaman içerisinde alacağız. Yörük Alinin Kahvehanesinde de kütüphane oluşturmaktan memnuniyet duydum.
Başkan Hakan Tütüncü konuşmasının ardından Antalya Kahveciler Odası Başkanı Murat Ağaoğlu, Erenköy Mahalle Muhtarı Celal Karataşlı, kahvehane sakinleri ve kadınlarla birlikte kütüphaneye kitapları yerleştirdi. Kütüphanenin hizmete girmesinin ardından kadınlar, kitapları ilgiyle okudular.
Kahvehanenin müdavimleri de, kendilerini kitapla buluşturduğu için Tütüncüye teşekkür etti.
Kütüphanenin hizmete girmesinin ardından Başkan Tütüncü, açılışın anısına Prof. Dr. İskender Palanın Kahve Molası Kitabından bir bölüm okudu.
Daha sonra Tütüncü, Erenköy Mahallesindeki esnafı da ziyaret etti.