Son Haberler
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
- Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı
BAŞKAN TÜTÜNCÜ TİYATRO SÖZÜNÜ TUTTU. 10.06.2009
9 Ekim 2009, Cuma - 20:23Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AYÇOVu ziyaretinde çocuklara söz verdiği tiyatro oyunu sözünü tuttu. Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu AYÇOVda Perili Sınıf oyununu sahneledi.
Tütüncü, Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfının (AYÇOV) Meltem Mahallesindeki Çocuk Sevgi Evindeki çocukları, eğitici bir tiyatro oyunu ile sevindirdi. Başkan Tütüncü, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ziyarette AYÇOVdaki çocuklara, tiyatro temsili izleme sözü vermişti. Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu (KBTT) da, Perili Sınıf oyununu, AYÇOVnun kültür salonunda sahneledi. KBTTnin gönüllü tiyatrocusu Hüseyin Yorgancının yazdığı, yönettiği ve oynadığı Perili Sınıf oyununda çocuklara, yalan söylemenin, hırsızlığın kötü bir davranış olduğu; diş fırçalanması, trafik kurallarına uyulması, derslere çok çalışılması gibi mesajlar verildi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de oyununu çocuklarla birlikte izledi. Çocuk Sevgi Evinin öğrencileri de, oyunu çok sevdiklerini alkışlarıyla dile getirdiler. Oyunun sonunda Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı Kurucusu ve Başkanı Canan Tungara ve oyunun yönetmeni Hüseyin Yorgancıya çiçek sundu. Tütüncüye, eğitici bir tiyatro ile çocukları mutlu ettiği için teşekkür eden Tungar, Perili Sınıf oyununun, ilköğretim okullarında da oynatılmasını istedi.
Öğretici ve eğitici bir tiyatro oyunu ile çocukları eğlendirdikleri için mutlu olduklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü, çocuklara seslenerek, AYÇOVa, tiyatroyu yeniden getireceğiz. Öğretmenleriniz, anneleriniz üzmeyin. Onların isteklerini yerine getirin. Sizleri çok seviyorum. Sizlere sağlıklı, başarılı bir yaz tatili diliyorum. dedi.
Perili Sınıf oyununu, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya da izledi.