Son Haberler
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
- Kepez’in sultanları netleşiyor
- Spor yaparken sosyalleşiyorlar
- Kocagöz, “Belediyeciliğimiz Türkiye'ye örnek olacak”
Astronomi profesörü Derman, Antalya Bilim Merkezi’nde öğrencilerle buluştu
6 Ekim 2023, Cuma - 13:13Kepez Belediyesi Antalya Bilim Merkezi, Dünya Uzay Haftası nedeniyle Türkiye’nin önde gelen astronomi profesörlerinden Ethem Derman’ı öğrencilerle buluşturdu.
Dünya Uzay Haftası nedeniyle meraklı öğrencileri Gökbilimci Prof. Dr. Ethem Derman ile buluşturan Antalya Bilim Merkezi, uzay farkındalığını arttırmayı hedefledi. Merkezin konferans salonunda söyleşi yapan Prof. Derman, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinden oluşan uzay meraklılarına dünyayı ve güneş sistemini anlattı. Anlatımını görsellerle süsleyen Derman, sunumunun ardından soru-cevap bölümünde ayrıntılı bilgiler verdi. Gezegen sayılmayan Plüton ile ilgili meraklanan çocuklar, sıkça uzay hakkında soru yöneltti.
GÖKYÜZÜ SINIR DEĞİL
Söyleşinin ardından merkezin müze bölümünde Yeryüzü ile Uzay sergi alanlarını rehberler eşliğinde gezen çocuklar, burada da bilgilerini tazeleyip yeni bakış açıları kazandı. Bahçeye kurulan teleskoptan güneşi gözlemleyen öğrenciler, farklı bir gün yaşadı. Konuk Derman’a teşekkür eden merkez müdürü Selim Tıraş, “Gökyüzü bizim için bir sınır değil, keşfedilmesi gereken uzun bir yol sloganıyla bu etkinliği yaptık. Aklını ve kalbini gökyüzünden ayırmayan herkesin uzay haftası kutlu olsun.” diye konuştu.