Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Görme engelli Batuhandan Tütüncüye konser
4 Şubat 2011, Cuma - 17:32Görme engelli Muhammet Ali Batuhan Demir (12), bedensel ve zihinsel engellilere yönelik hizmetlerinden dolayı yılın belediye başkanı seçilen Başkan Hakan Tütüncüye bağlaması ile mini bir konser verdi.
Muhammet Ali Batuhan Demir, ailesi ile birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye nezaket ziyaretinde bulundu. Taleplerini ileten Demir, engellilere yönelik hizmetlerinden dolayı Tütüncüye teşekkür etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın, geçtiğimiz yıl Kepez Belediyesini ziyaretinde, görme engellilerle uygun dizüstü bilgisayar hediye ettiği Demir, bağlaması eşliğinde Tütüncüye mini bir konser verdi.
Başkan Tütüncü de, yeteneğinden dolayı Demiri kutlayarak, Görme engelli olmasına rağmen Batuhan Demir, hem güzel bağlama çalıyor, hem de güzel söylüyor. Görme engeline rağmen yaşama küsmeyerek, sazıyla, sözüyle bizi neşelendirdi, hüzünlendirdi. Batuhanın bu yaşama sevincinin, azminin diğer engellilere de örnek olmasını diliyorum. diye konuştu.
Kepezdeki sosyal yaşam alanlarındaki fiziki engellerin kaldırılmasına büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, düzenledikleri sosyal etkinliklerle bedensel ve zihinsel engelli vatandaşların sosyal hayatın içerisinde olmalarını sağladıklarını belirtti.
Tütüncü, Kepez Kent Konseyi bünyesinde Engelliler Meclisini kurduklarının bilgisini vererek, Engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler yapabilecek, onların hassasiyetini, duygu ve düşüncelerini bizlere aktarabilecek bir birimin kurulmasını sağladık. dedi.
Tütüncü, problemlerinin çözümüne katkıda bulunmak amacıyla, engellilerle ilgili sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.
Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV) bedensel ve zihinsel engellilere yönelik hizmetlerinden dolayı Başkan Tütüncüyü yılın belediye başkanı seçmişti.