Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Okumak isteyene, evinde kurs veriliyor
28 Ocak 2011, Cuma - 20:50Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Evde Okuma-Yazma Eğitimi Projesi sayesinde, 70 yaşından sonra okuma yazma öğrenen Ümmü Gülsüm Kabaağaç ve Huriye Hopları evlerinde ziyaret etti.
Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, evde okuma yazma eğitimi projesi başlattı. Projeden yararlanmak isteyen ilk isimler ise Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yakup Hopların annesi Huriye Hoplar ve Emek Mahalle Muhtarı Süleyman Kabaağaçın annesi Ümmü Gülsüm Kabaağaç oldu.
Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce görevlendirilen bir öğretmen, 73 yaşındaki Huriye Hoplara ve 71 yaşında olan Ümmü Gülsüm Kabaağaça evde okuma-yazma öğretiyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 70 yaşından sonra okuma-yazma isteği duyan ve bu anlamda büyük gayret gösteren Ümmü Gülsüm Kabaağaç ve Huriye Hopları evlerinde ziyaret etti. Başkan Hakan Tütüncü, Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce başlatılan proje ile artık okuma-yazma öğrenmek isteyen herkesin ayağına gidildiğini ve belli bir eğitimin ardından bu kişilere okur-yazarlık belgesi verildiğini söyledi.
Başkan Tütüncü, evde görevlendirilen öğretmen yardımıyla okuma yazma öğrenen Kabaağaç ve Hopları kitaptan okumalarını istediği bir bölümle test etti. Oldukça başarılı bir şekilde gösterilen bölümü okuyan kursiyerler, zaman zaman birbirleriyle de yarıştıklarını söylediler.
Evde okuma-yazma programını başarıyla tamamlayan kursiyerler, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yapılacak olan sınavın ardından okur yazarlık belgelerine kavuşacaklar.