Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepeze cemevi talebi.
22 Ocak 2011, Cumartesi - 17:29Başkan Hakan Tütüncü, taleplerini dinlemek, birlik ve beraberliği güçlendirmek adına Alevi vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi. Alevi Dernekleri Kepez Şubesindeki kahvaltıya Kepez Belediye Meclis Üyesi Binali Doğan da katıldı. Alevi Dernekleri Kepez Şubesi Başkanı Abidin Özkan da kahvaltıda ilçeye, cemevi yapılmasına ilişkin talebi Tütüncüye iletti.
Başkan Tütüncü de, Alevi vatandaşlarla et-tırnak gibi olduklarının altını çizerek, Bizim için Alevi kardeşlerimiz, diğer inançlara mensup vatandaşlar gibi çok büyük bir kıymet taşımakta ve önem ifade etmektedir. dedi. Tütüncü, imar uygulaması neticesinde Altınova bölgesinde cemevi alanı oluşturduklarını belirterek, Kepezin diğer noktalarında da Alevi vatandaşların çeşitli etkinliklerini yapabilecekleri, kültürel varlıklarını sürdürebilecekleri bir cemevine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepeze cemevi yapılması talebinin, ancak imar düzenlemesi ile gerçekleşebileceğinin altını çizerek, imarsız Hazine arazilerinde 2B problemi çözüldükten sonra imar planlaması yapılabileceğini; imarlı alanlarda ise ciddi mülkiyet sıkıntılarının bulunduğunu hatırlattı. Yeni bir planlama sürecinde Altınovada, cemevi alanı ayrıldığını anlatan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: İmardan kaynaklanan bütün güçlüklere rağmen büyük bir azimle Kepeze yeni bir Cemevi kazandırmaya yönelik gayretlerimiz devam edecek. İlçenin diğer bölgelerinde de hızlı bir şekilde çalışarak, var olan güçlükleri aşma iradesi ortaya koyarak Kepezin batı bölgesine de güzel bir cemevi kazandırma noktasında caba göstereceğiz. Toplumun bütün kesimlerinin taleplerine cevap verme arayışında olan bir belediye başkanı olarak Alevi vatandaşların istediği kadar, ben de Kepeze bir cemevi kazandırılmasını arzu ediyorum.
Alevi vatandaşlar da, sıkıntılarının çözümüne yönelik hassasiyetinden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür ettiler.