Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezin vitrini güzelleşti
20 Ocak 2011, Perşembe - 18:02Kepez Belediyesinin, ilçenin güney sınırı olan Gazi Bulvarının yetki alanı içerisindeki kısmında başlattığı, yol, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını büyük oranda tamamlandı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, ilçenin vitrini olarak gördüğü Gazi Bulvarında yapılan güzelleştirme çalışmasını yerinde inceledi. İnceleme gezisine Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz, Fen İşleri Müdürü Ali Arslan ve Park Bahçeler Müdürü Sebahat Adanır da katıldı.
Bürokratlar, tatil amacıyla Antalyaya gelen yerli ve yabancı binlerce turistin geçtiği Gazi Bulvarının Kepez kısmında yapılan çalışmalarla ilgili Tütüncüyü bilgilendirdiler.
İnceleme sırasında bölgedeki iş yerlerinin çalışanları da, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, bulvarın Kepez kısmını güzelleştirdiği için Başkan Tütüncüye teşekkür ettiler.
Gazi Bulvarında yaptıkları yatırımla ilgili bilgi veren Tütüncü, Antalyanın en önemli ulaşım yollarından bir olan Gazi Bulvarını, ilçenin şehirleşmesi noktasında bir vitrin olarak gördüklerini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Gazi Bulvarını yeşillendirme projesini, Antalyayı ziyaret edenlerin kullandığı bu bulvara estetik kazandırmak ve yayalar ile sürücülere yolu kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla yaptıklarını anlattı.
Tütüncü, bulvarda yaptıkları peyzaj, asfalt ve kaldırım çalışması ile farklı bir havayı Antalyaya kazandırdıklarını belirterek, şunları söyledi: Hedefimiz Demokrasi Kavşağından Akdeniz Sanayi Sitesi kavşağına kadar Kepezin vitrini diyebileceğimiz Gazi Bulvarını en iyi hale getirebilmektir. Bulvarın Kepez kısmındaki eskiyen parkları yeniden inşa etik. Yaptığımız bu yatırımlarla Gazi Bulvarını ismine yaraşır bir güzelliğe kavuşturmuş olduk.
Gazi Bulvarını güzelleştirme projesinin ilk etabı, Düden Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanda gerçekleştirildi. Bu bölümde, trafiği rahatlamak ve çevredeki binalara ulaşımı sağlamak amacıyla iki yönlü yol, cep otoparkı, refüj, iş merkezlerinin önüne kaldırım ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Çalışma çerçevesinde 6 bin 700 metre bordür taşı döşendi, refüje Antalyanın simgesi olan turunçgil fidanları dikildi.
Gazi Bulvarını Yeşillendirme Projesinin 2. etabı ise Antalyaya prestij kazandıracak bir proje kapsamında Düden Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki bölgede devam edecek.