Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez`de resim sergisi.
19 Ocak 2011, Çarşamba - 18:00Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, resim sergisinin açılışında T.C. Merkez Bankası (MB) Antalya Şubesinin, yeni hizmet binasının Kepeze yapılacağının müjdesini verdi.
Zübeyde Yavuzun 60 eserden oluşan yağlı boya resim sergisi, düzenlenen törenle Kepez Belediyesinin fuayesinde ziyarete açıldı. Törende bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sanat galerisi haline getirdikleri belediyenin fuayesinde, Zübeyde Yavuzun, el emeği, göz nuru sergisini ilçe halkıyla buluşturduklarını söyledi.
Tütüncü, konuşmasında davetlilere T.C. Merkez Bankası (MB)Antalya Şubesinin yeni hizmet binasının Kepeze yapılacağının müjdesini de verdi. Başkan Tütüncü, bankanın Kepeze yapılacak yeni hizmet binasının arsasının tahsisiyle ilgili protokolün imza töreni nedeniyle, serginin açılışını yarım saat geç yaptıklarını belirtti.
Tütüncü, MB Antalya Şubesinin yeni hizmet binasının Kepeze yapılmasıyla ilgili 1,5 yıldır hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını anımsatarak, şunları söyledi: MB Antalya Şubesinin, Akdeniz Üniversitesi (AÜ)nin kuzey tarafında bulunan Kültür Mahallesindeki Hazine arazisine yapılması ile ilgili gayretimiz vardı. Bu gayretimiz semeresini verdi. MB Antalya Şubesi nin, Kepez de yapılacak yeni hizmet binasının arazi tahsisine ilişkin protokolü, Akdeniz Üniversitesi nde düzenlenen törenle imzaladık. Bu protokolle, MB Antalya Şubesi, resmi olarak Kepezin sınırları içerisine dahil oldu.
Başkan Hakan Tütüncü, belediye fuayesinin 2 yıldır sergilere ev sahipliği yaptığını, tamamlanmasıyla birlikte sergi açılışlarını kültür merkezinde gerçekleştireceklerini bildirdi.
Tütüncü, yeniden inşa ettikleri Gazi Bulvarındaki Fatih Sultan Mehmet Parkının içerisindeki 3 adet çadırda da kültürel ve sanatsal etkinliklerin yapılabileceğini anlatarak, Yeni mekanlarla sanatı, Kepezin farklı noktalarına taşıyacağız. dedi.
Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından diğer davetlilerle birlikte kurdeleyi keserek, serginin açılışını yaptı. Ressam Zübeyde Yavuz da, sergiyi gezen Tütüncüye, eserleriyle ilgili bilgi verdi. Serginin açılışına, Kepez Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya, Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Lütfullah Uğur Pekçan, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, mahalle muhtarları ve sanatseverler katıldı.
Sergi, 18 Şubata kadar gezilebilecek.