Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Turgut Özal Parkı ismi gibi oldu
11 Ocak 2011, Salı - 21:00Kepez, beş yıldızlı parklara kavuşmaya devam ediyor. Kepez Belediyesi, daha önceki dönemlerde yapılan ve mobilyaları eskiyen, hizmet veremez hale gelen parkları, temalı, geleneksel ve modern mimarinin bir arada olduğu projelerle Avrupa tarzı parklar haline getiriyor.
Yeşiltepe Mahallesindeki İsmet İnönü Parkına modern bir kimlik kazandırılmasının ardından Turgut Özal Parkındaki yenileme çalışması da tamamlandı. Özgürlük Mahallesindeki park, elektrik, su alt yapısıyla, içerisindeki mobilyalarıyla, sosyal donatı alanlarıyla, peyzajıyla yeniden inşa edildi.Gül deseni şeklindeki saatli su havuzu temasıyla, yer satranç alanıyla, andezit taşı döşeli zeminiyle, ahşap pergoleleriyle modern bir kimlik kazandırılan park, Turgut Özalın, ismine yakışır hale getirildi.
Hizmete giren parkın yeni imajını da Özgürlük Mahallesi sakinleri beğendi. Parkta dostlarıyla sohbet eden, çocuklarıyla vakit geçiren mahalleliler, kötü görünümde ve hizmet veremez halde olan parkı, yeniden inşa edip mahalleye kazandırdığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkür ettiler.
4 bin 200 metrekare alandan oluşan parkta, gül deseni şeklindeki saatli su havuzu, basketbol sahası, yer satrancı, fitness aletleri ve çocuk oyun grubu bulunuyor. Zeminine andezit doğal taş ve küp şeklinde taş döşenen Turgut Özal Parkında geceleri ledli aydınlatma yapılıyor.Başkan Hakan Tütüncü de, yeniden inşa edilen parkın Özgürlük Mahallesine hayırlı olmasını diledi. Yenileme çalışmasıyla Turgut Özal Parkını ismine yakışır bir hale getirdiklerini belirterek, Dokuma bölgesinde yeni parklar yapacağımız boş alanlar yok. Sadece imar planında ayrılan ve daha önce park yapılan alanları değerlendirebiliyoruz. Bu alanları da en güzel şekilde değerlendirerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ifadesini kullandı.