Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Minik eller de kodlama öğreniyor
29 Aralık 2022, Perşembe - 08:51Antalya’da ilk kez anaokulu öğrencilerine bilgisayarsız temel kodlama atölyesi düzenleyen Antalya Bilim Merkezi, 8 etkinlik içeren eğitim haritası hazırladı
Teknoloji, bilim, mühendislik gibi konularda çocukların küçük yaşta bilgi sahibi olmaları amacıyla 4-6 yaş arası gruplara bilgisayarsız temel kodlama atölyesi hazırlayan Antalya Bilim Merkezi, yeni nesilde grup çalışması, problem çözme, yaratıcı düşünme gibi birçok becerinin arttırılmasını hedefliyor. Merkezin eğitim koordinatörü Gizem Yıldırım’ın hazırladığı 8 etkinlik içeren eğitim haritasına dahil olan kreşler, haftada 2 saat olmak üzere 4 haftalık programa katılıyor.
KATILANLARA SERTİFİKA VERİLİYOR
Anaokulu öğrencilerine renkli ve eğlenceli oyun olarak yaptırılan Neşeli Adımlar Atölyesinde, resim yapan ilkel robot yapımı gibi çalışmalar sunuluyor. Çocukların günlük hayatta karşılaştığı problemlere çözüm önerileri getirmeyi hedeflediklerini açıklayan Yıldırım, ‘Bu atölye sayesinde çocuklarımızda alan farkındalığını ve mantıksal düşünme becerilerini arttırmayı istiyoruz. Buna göre hazırladığımız oyunlar ile algoritmik işlem adımlarını sıralamalarını ve bir problemin çözümü için algoritma geliştirmelerini arzuluyoruz’ dedi.