Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepeze kütüphane.
1 Ocak 2011, Cumartesi - 20:29Başkan Hakan Tütüncüden, yüzde yüz destek verdiği eğitime dev yatırım. Modern bir kültür merkezinin inşasını başlatan Tütüncü, şimdi de Antalyaya kütüphane kazandırıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fatih Mahallesindeki Süleyman Demirel İlköğretim Okulunu ziyaretinde öğrencilere kütüphane müjdesi verdi. Bir öğrencinin, Kepezde kütüphane olmadığını dile getirmesi üzerine Tütüncü, ilçeye Antalyanın en büyük ve en güzel kütüphanesini yapacaklarını söyledi. Antalyaya çok zarif, şık bir kütüphane kazandıracaklarını anlatan Başkan Tütüncü, Antalyada kütüphane noktasında sıkıntı var. Kütüphanelerin hem fiziki imkanları hem de içerisindeki materyalleri yetersiz. Projesini hazırlamaya başladığımız kütüphanenin yapımına 2011 yılının sonuna doğru başlanılır. Okuma salonlarıyla, ortamıyla, teknolojik imkanlarıyla çok güzel bir kütüphane olacak. ifadesini kullandı. Öğrenciler de, Tütüncünün kütüphane müjdesini sevinçle karşıladı.
4 okula spor salonu.
Okulların fiziki alandaki ihtiyaçlarını karşılamanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Tütüncü, ilçedeki 4 okulun bahçesine çadır tarzı spor salonu yapacaklarını da belirti. Antalyada ilk kez bir belediyenin okullara spor salonu yaptığına işaret eden Tütüncü, Yaklaşık 1,5 milyon TL mal olacak spor salonlarının yapımına. 2011 yılı içerisinde başlayacağız. Spor salonların yerlerini merkezi noktalar olarak belirledik. Diğer okullar, vatandaşlarımız da spor salonlarından yararlanabilecek. Seyirci yerlerinin, soyunma odasının bulunacağı çadır tarzı spor salonlarında bütün spor branşları, sosyal aktiviteler yapılabilecek. bilgisini verdi.
Öğrencilerle basketbol oynadı.
Tütüncü, okulun idarecileri ve öğretmenleriyle de bira araya gelerek, talepleri dinledi. Okulun arka kısmında yazın toz, kışın çamur içerisindeki bahçesini asfaltladıklarını kaydeden Başkan Tütüncü, Süleyman Demirel İlköğretim Okuluna, bundan sonrada imkanları nispetinde katkı sağlamaya devam edeceklerini dile getirdi. Başkan Hakan Tütüncü, kendisini coşkulu bir şekilde karşılayan öğrencilerle basketbol da oynadı.
Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya, Mahalle Muhtarı Yunus Yıldız da ziyarette hazır bulundu.
Spor salonları, Altınova İlköğretim Okulu, Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ve Varsak İlköğretim Okulunun bahçelerine inşa edilecek.