Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez çiçek açacak.
30 Aralık 2010, Perşembe - 19:18Türkiye tarihinde bir döneme adını veren lale, Kepezin sokaklarını süsleyecek. Temalı, mimari özelliği olan, sanatı öne çıkaran parklar inşa eden Kepez Belediyesi, şimdide ilçenin estetiğine yatırım yapıyor. Kepezde şehir kimliğini oluşturma çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla 140 bin çiçek toprakla buluşuyor.
İlçenin değişik noktalarındaki park ve bahçelere lale soğanı ve sümbül fidesi dikiliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları, 110 bin lale soğanının ve 30 bin de sümbül fidesinin dikimine başladı. Baharın ilk günlerinde 110 bin lalenin rengârenk açmasıyla, Kepezliler farklı bir güzelliği görsel olarak yaşayacak. Bu çalışma ile 2011de Kepez, çiçek bahçesi haline gelecek.Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de ilçede yeşil alanların yetersiz olduğunun altını çizerek, daha önceki dönemlerde yapılan parkların, bakımsız olduğunu ve estetik duygulara hitap etmediğini söyledi.
Parklar çiçek sepeti olacakEskiyen ve hizmet veremez hale gelen, kırka yakın parkı yenilediklerinin bilgisini veren Tütüncü, şimdi de 140 bin çiçeği toprakla buluşturarak Kepezi bir çiçek bahçesi haline getireceklerini bildirdi. 110 bin lale soğanı ve 30 bin de sümbül fidesini dikmeye başladıklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, Bahar aylarında parklarımız çiçek bahçesi gibi olacak. Mahallelerimizin orta yerlerine güzel bir çiçek sepeti koyuyoruz ve parklarımız çok güzel bir bahçesi sepeti haline geliyor. Bu çalışmamız hem estetik duygulara hitap edecek hem de insanlarımızın, çiçekleri izlerken ruhları dinlenecek. Kepezin, gökkuşağının tüm renklerini oluşturan çiçeklerle süslenecek olması, ilçeye ayrı bir güzellik getirecek. açıklamasını yaptı.