Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Avrupa Bilgisayar Olimpiyatı “EN’leri Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde buluştu
24 Ekim 2022, Pazartesi - 10:11Kepez Belediyesi’nin Mimar Sinan Kongre Merkezi, Sanayi ve Tenoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımlarıyla gerçekleşen 2. Avrupa Kızlar Bilgisayar Olimpiyatı(The European Girls’ Olympiad İn İnformatics-EGOI) ödül törenine ev sahipliği yaptı.
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun(TÜBİTAK) ev sahipliğinde 16-23 Ekim’de Antalya’nın Kemer İlçesi’nde düzenlenen 2. Avrupa Kızlar Bilgisayar Olimpiyatı’nın(The European Girls’ Olympiad İn İnformatics-EGOI) ‘EN’leri ödüllendirildi. Kepez Belediyesi’nin Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Sanayi ve Tenoloji Bakanı Mustafa Varank, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan ve AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş katıldı. Türkiye’yi temsilen yarışlara katılan öğrencilerden Duru Özer’in Avrupa birinciliği elde ettiği olimpiyatlarda; Türkiye, Ukrayna , Gürcistan, Slovakya, Fransa, Singapur, Estonya, ABD ve Polanya altın madalya, farklı ülkelerde 33 gümüş, 32 bronz madalya ile ödüllendirildi. Olimpiyatta Bergüzar Yürüm de bronz madalyanın sahibi oldu. Törende, olimpiyat bayrağı 2023’te ev sahipliği yapacak İsveç’e verildi.
2. Avrupa Kızlar Bilgisayar Olimpiyatı’na(The European Girls’ Olympiad İn İnformatics-EGOI) 44 ülkeden 160 kız öğrenci ve eğitmenlerle birlikte 300 kişi katıldı. Olimpiyatlarda Türkiye’yi 8 öğrenciden oluşan milli takım temsil etti.