Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
226 parselde vatandaşın istediği yapılmalı
29 Aralık 2010, Çarşamba - 17:06Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Santral Mahalle Muhtarı Bahri Çetinin, Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği Aşure Gününe katıldı. Mahalleliler, ilgiyle karşıladıkları Tütüncüye, 226 parselle ilgili mülkiyet probleminin ne zaman çözüleceğini sordular.
Tütüncü de, Kepezaltı ve Santral Mahallelerini ilgilendiren 226 parselin tapu kaydında Antalya Büyükşehir Belediyesinin mülkü olduğunu hatırlattı ve Bu nedenle 226 parselle ilgili tapu tahsis işlemini yapacak olan idare Büyükşehir Belediyesidir. dedi.
Tütüncü, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile birlikte seçim döneminde müstakil tapu vereceklerine dair Kepezaltı ve Santral Mahallesi sakinlerine imzalı mektup gönderdiklerini hatırlattı.
Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Türelin, tapu tahsisi yapılabilmesi için bölgeyle ilgili 25 bin ölçekli nazım imar planını yaptığını, ancak seçimi kazanamaması nedeniyle 5 bin ölçekli nazım imar planını yapamadığını anlattı.
Tapu tahsisinin yapılabilmesi için 5 binlik ve binlik uygulama planlarının yapılması gerektiğinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: 5 binlik planlar Büyükşehir belediyeleri tarafından hazırlanır. 5 binlik plana göre de binlik uygulama planı yapılır. Büyükşehirin, 5 binlik planı yapması halinde biz de hızlı bir şekilde uygulama planını yaparız ve bu sorunu çözeriz.
Hak sahipliği sözleşmesi dağıtanlar da tapu demiştiSeçim döneminde müstakil tapu verecekleri ile ilgili imzalı mektup dağıttıklarını ancak evleri yıkmakla, toplu konut yapmakla suçlandıklarını anımsatan Tütüncü, Cumhuriyet Halk Partisinin, Kepez ve Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının da müstakil tapu vereceklerine dair iki mahallede oturanlara hak sahipliği sözleşmesi dağıttığını hatırlattı.
Müstakil tapu sözümüzün arkasındayızBüyükşehir Belediyesinin, seçimden sonra iki mahallede kentsel dönüşüm yapacağını açıkladığı bilgisini veren Başkan Tütüncü, Biz sözümüzde duruyoruz. Tapu verilerek sorununun çözülmesinin doğru olduğunu düşünüyoruz. Vatandaşlarımıza da tapuların verilmesi kanaatini taşıyorum. Tapuların verilmesiyle ilgili top, Büyükşehirde. Çözüm noktasında elimden geleni yapacağım. Tapu derdinizin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Çözüm için sizin evladınız, içinizden biri olarak sizinleyim. Sizin hakkınızı savunmak için her türlü mücadeleyi yaparım. Siyasette, vatandaş ne istiyorsa onu yapmak lazım. Vatandaşın isteği dışında bir iş yapmak doğru değil. ifadesini kullandı.
El birliği ile iki mahalleye hizmet yapalımSiyasette hiç kimseyle kavga etmediğini, herkesle uyum içerisinde çalıştığını kaydeden Tütüncü, sözlerini şöyle tamamladı: Büyükşehir Belediye Başkanı, başka bir partiden olabilir. Halkın tercihidir. El birliği ile Santral ve Kepezaltıdaki vatandaşlarımıza hizmet edelim istiyoruz. Vatandaş bizi hizmet etsinler diye seçti. Bu mahalleler hizmete muhtaç. Santral Mahallesine 2,5 km sıcak asfalt döktük. Açık semt pazar yerini yaptık. Bu mahallenin planı olmadığından dolayı alt yapı hizmeti, kalıcı hizmet yapamıyoruz.
Aşure Gününe, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı ve AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da katıldı.