Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Hemşehri dernekleri yaşamımızın rengidir
27 Aralık 2010, Pazartesi - 21:12Kepez Belediyesinin düzenlediği futbol turnuvasına katılan hemşehri dernekleri, geleneksel hale getirilen yemek davetlerinde bir araya gelerek birlik ve beraberliğe katkı sağlamaya, dostluklarını artırmaya devam ediyorlar. Antalya Karadenizliler Derneği (ANTKAR-DER)nin, Ayder Sofrasında verdiği yemekte Türkiyenin farklı renkleri bir araya geldi.
Kemençe ile türküler.
Yemeğe, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya ve 23 hemşehri derneğinin temsilcileri katıldı. Kemençe eşliğinde her yöreden türkülerin söylendiği yemekte, misafirlere Karadeniz mutfağının yöresel yemekleri ikram edildi. ANTKAR-DER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demirkır, katılımlarından dolayı Tütüncü ve dernek temsilcilerine teşekkür etti.
Gönül birliği ile dostluk ortamını güçlendiriyoruz.
Bu muhabbet, birlik ve beraberlik ortamını paylaşmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Başkan Tütüncü de, Karadeniz insanının, sofrasının ve gönlünün her zaman herkese açık olduğunu belirtti. Tütüncü, futbol turnuvasını, hemşehri dernekleri arasındaki dostluğu artırmak amacıyla düzenlediklerini anlatarak, Futbol turnuvasını, hemşehri derneklerini bir araya getirelim, aralarında etkileşim sağlasınlar ve bu şehri daha güzel hale getirmeye gayret eden bir güç olsunlar istemiştik. Bu organizasyonu yaparken emekteki dostluk ortamını hayal etmiştik. Bu hayalin, el birliği, gönül birliği ile gerçekleşmeye doğru gittiğini görmenin mutluluğu içerisindeyiz. diye konuştu.
Karadenize yabancı biri değilim.
Eşi Dr. Ayşe Tütüncünün, 4 yıl Rizede çalıştığı bilgisini veren Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Karadenize yabancı birisi değilim. Mutfağıyla, kültürüyle, nezaketiyle, müziğiyle, mimarisiyle ve keskin bir zeka ürünü olan nükteleriyle, toplumumuzun içerisinde Karadeniz kültürünün çok özel bir yeri var. Bu yemekte Karadenizi ve insanını tanıma imkanı bulduk.
Taka ile hatıra fotoğrafı.
Bundan sonrada dostluk zemininde, bir kentlilik kültürü oluşturma çerçevesinde bir araya gelmeye devam edeceklerinin altını çizen Tütüncü, hemşehri derneklerinin yemekte bir araya gelmesiyle, kentlilik kültürünün oluşmasına, mütevazi de olsa katkı sağladıklarını sözlerine ekledi. Başkan Tütüncünün, hemşehri derneklerinin temsilcileri ile Karadenizin simgelerinden biri olan takanın önünde. hatıra fotoğrafı çektirmesiyle yemek programı sona erdi.