Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü neden mutlu olur
24 Aralık 2010, Cuma - 20:20Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mezun olduğu Antalya İmam Hatip Lisesinin 11-B öğrencilerinin ödevleriyle ilgili sorularını cevaplandırdı. Başkanlık toplantı salonunda yapılan mülakatta Tütüncü, İmam Hatip Lisesi yıllarını yeniden yaşadı.
Gençliğin bir ülke için itici bir güç olduğunu söyleyen Tütüncü, bu itici gücün en iyi şekilde değerlendirilmesinin, ülkenin kalkınması ve gelişmesi bakımından çok önemli olduğunu belirtti.
Hayalimiz şehir kimliği kazanmış bir Kepez
Mülkiyet ve imar problemini çözerek, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerle Kepeze bir şehir kimliği kazandırmak istediklerine vurgu yapan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Kente şehir kimliği kazandırırken, imarla ilgili problemleri çözmek, tapuları vermek, gecekondu dokusunu ortadan kaldırmak yeterli olmuyor. Bir şehirde ihtiyaç duyulan bütün sosyal gereksinimlerin karşılanması gerekiyor. Parklarıyla, meydanlarıyla, yollarıyla, binalarıyla, sosyal tesisleriyle Kepez iyi bir noktaya gidiyor. Mülkiyet sıkıntısını çözmüş, imar problemlerini aşmış bir Kepez hayalimiz var. Spor, kültür ve sanat etkinlikleriyle ilçemizi, Antalyanın güzel bir ilçesi haline getirmek istiyoruz.Okulunuzun kıymetini bilin
Hayatımdaki en güzel yıllar İmam Hatip Lisesindeki 6 yıldır. diyen Tütüncü, öğrencilere, Hayata dair ne öğrendiysem, ülkemize, insanımıza dair nasıl bir bakış açısı geliştirdiysem, o bakışın temelini aldığım yer İmam Hatip Lisesidir. Okulunuzun kıymetini iyi bilin. uyarısını yaptı.Öğrencilerin, hayatta sizi en çok mutlu eden şey, nedir, sorusuna Başkan Hakan Tütüncü, Bazen insanların işine yararsınız, işlerini görürsünüz, yardımına yetişirsiniz. Onların yüzlerinde bir tebessüm oluşur. Mutluluğun resmini, insanların gözlerinde, yüzlerinde görmek benim için en büyük mutluluk vesilesidir. cevabını verdi.
Çok çalışırsanız Üniversiteyi kazanırsınız
Tütüncü, sohbet sırasında öğrencilerin, kat sayıdan dolayı üniversiteyi kazanamayacaklarını belirtmesi üzerine, Bana da kat sayıdan dolayı üniversiteyi kazanamasın, demişlerdi. Ama İmam Hatip Lisesi mezunu olarak, Türkiyenin en iyi hukuk fakültesi olan İstanbul Hukuk Fakültesini, hem yüksek bir puanla, kazandım. Bunu da çok çalışarak başardım. Sizler de çok çalışırsanız, hayal ettiğiniz üniversiteyi kazanırsınız.görüşünü dile getirdi.Tütüncü, mülakattan dolayı teşekkür ettiği öğrencilere eğitim süreçlerinde başarılar diledi.
11-B sınıfı öğrencileri de eğitime verdiği desteklerden dolayı Tütüncüye çiçek takdim ederek teşekkür ettiler.