Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Zafere 20 dönümlük park
23 Aralık 2010, Perşembe - 19:33Kepez Belediyesi, modern kent kimliğinin estetiğini bozan, vatandaşı rahatsız eden alanları güzelleştirmeyi sürdürüyor. Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesindeki moloz dökme alanı olarak kullanılan 30 dönümlük alan, yeşillendirilerek halkın hizmetine sunulmuştu. Şimdi de Zafer Mahallesinde Antkoop Sitelerinin önünde, toz çilesine ve görüntü kirliliğine neden olan 20 dönümlük alana park yapılıyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2011 yılı Ocak ayı içerisinde parkın yapımına başlayacak. Parkın yapımının 2 ay içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Çimlendirilecek ve ağaçlandırılacak olan 20 dönümlük parkta, yürüyüş yolları, oturma alanları, fitness aletleri ve çocuk oyun grubu bulunacak. Park çalışmasının tamamlanmasıyla Antkoop Sitesi sakinlerinin yıllardır yaşadığı toz ve görüntü kirliliği çilesi de sona ermiş olacak. Yoğun yapılaşma nedeniyle yeşil alanın az olduğu Dokuma bölgesi, 20 dönümlük yeşil alan ile nefes almış olacak.Zafer Mahallesi sakinleri de, yıllardır boş bir şekilde duran alanı, park olarak değerlendirdiği için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkür ettiler.
Kepezi dünya kenti yapmak için çalıştıklarını söyleyen Tütüncü, estetiği olan, sanatı öne çıkaran, vatandaşın taleplerini karşılayan, temalı parklarla ilçeye şehir kimliği kazandırdıklarını söyledi. İki yılda Kepeze 457 bin m2 yeşil alan kazandırdıklarını belirten Tütüncü, 2011 yılında bu rakamı daha da artırmak için çalışacaklarını sözlerine ekledi.